Sayfa 13 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 11 12 13 14 15 23 63 113 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 301 ile 325 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

kutoz
    Ziyaretçi

Emperyalizum karsusinda ilk yariyi yenuk kapatanlar, Laz Kapital kitapçilarda...

Asil simdi baslayi!..
    Haçan son zamanlarda kulagima ?Laz Marks?un söyledikleri artik hikaye oldi, tarihun soni celdi, ideoloji filan kalmadi...? gibi sözler geliyi...
    Ula Petrus tipalari, ula dolar manyaklari, ula pilaza kadavralari, ula sermaye kutavlari, ula pili bitmis küresel enteller, ula Amerikan bezleri, ula kilçigina siçtugumun vicdansuzlari, haçan bi pokun bittugi yoktur, asil simdi baslayi... Hatta basladi bile...
    Laz Marks

* * * *

Küstah Mizah Dergisi yazari Yilmaz Okumus?un Laz Kapital kitabi Epsilon Yayinevi?nden çikti. Kitapta Laz Marks?in yazilarinin yanisira, Feridun Engels, Mustafa Kamil Zorti, Tonyali hoca ile asistani Süleyman, Dersimli Marks, Hakan Sükür, Mustafa Topaloglu ve Süleyman Demirel gibi otoritelerin Laz Kapital hakkinda düsünceleri yer aliyor.

KITAPTAN

"Emperyalizum Karsusinda Ilk Yariyi Yenuk Kapattuk!
    Bizum Sementa Recep vardur, iyi usaktur. Geçenlerde yekten dedi ki, ?Laz Marks emice, sen böyle konisiyisun ama kimsenun daha iyi bir dünya münya ipledugi yok. Nasil olacak bu isler?? Usagum dedum, mütareke basini gibi konisma, bu sana gösterilen gerçek. Bir de, gerçek olan gerçek var. Körfez Savasi?ndaki petrole bulanmis karabatagi bile ?Saddam yapti? diye yutturdilar size usagum.
    Tamam, kabul etmek lazim, Emperyalizum karsusinda ilk yariyi yenuk kapattuk.
    Simdi soyunma odasinda yaralarumuzi sarayiruz.
    Oysa maça, Emperyalizum?i kendi sahasina hapsederek baslamistuk. Vilademir?un attugi
    golle 1-0 öne geçtuk. Derken Mustafa Kemal ilk anti emperyalist kontratakta muhtesem bir
    golle farki ikiye çikardi. Emperyalizum, Çinli?nun attugi golle dagilmisti. Kademe anlayisi
    kalmamisti, elini kolini sallayan Emperyalizum?un ceza sahasina gireyidi. Cezayirli Ben Bella
    4., Vietnamli Ho da 5. goli atmisidi. Efendum hizli geçecegum, ilk yarinun sonlarina dogri
    sikor 9 - 0 olmisidi. Ama ne oldiysa ondan sonra oldi. Emperyalizum birden 8
    yabanciyla oynamaya basladi. Degil 9 kusurli hareket, 99 kusurli hareketi birden yapmaya basladi. Ne FIFA?yi ne de UEFA?yi dinleyidi. Usaklarun suratina taban girmek mi istersun, yerde yatana kramponiyla basmak mi?.. Her türlü pisluk bunlarda. Maçun hakemine bakayiruz, müdahale etsun diye. Orali bile degil. ?Ben bir sey görmedum? deyi. Sanirum Cem Papila?nun dedesiydi.
    Neyse, ilk yariyi 17 ? 9 yenuk kapaduk ve sürünerek soyinma odasina girduk. Herçes yerlerde, inleyen inleyene. Bazilarumuz, ?2. yariya çikmayalum, bu Emperyalizum bizi kovaya çevirecek?, ?Büyüklügünü kabul edup secdeye varalum, elini öpelum. Belki bize aciyup birkaç gol eksuk atar, belki bizi aralarina alurlar? deyi. Ula bu kadar büyütmeyun cözünüzde da!.. Bunlarun bildugi tek sey silah sanayidur. Kuçucuk bir Katrina Kasirgasiyla eli ayagina dolandi. Bütün askerlerini dünyayi isgal etmek içun dört bir yana gönderdugi içun, yaralilari kurtaracak helikopter bile bulamadi.
    Unutmayun, ?Emperyalizum uçmaz, medyadaki müritleri uçurur?
    Simdi ikinci yariya çikacaguz. Ara tiransferde kadroya Çavez?i ve Maradona?yi da kattuk. Kadromuz fena degildur, yürekten oynarsak bunlarla basa çikabiluruz. Ula biraz Çanakkale?yi, Settülbahir?i hatirlayun ula. Istersenuz sahaya Bandirma adli bir vapurla çikun.
    Baktum bizum Sementa Recep?un yüzi güleyi, ?Ne cüzel anlattun Laz Marks emice?? dedi.
    Essegun önde gideni, maç kurgusuyla anlatmasaydum dinlemezdun ama.
    Tüm Dünya halklariyla Lazlar kardestur. (1962 / Vakfikebir)

Gülsen nerede arkadaslar, bilen var mi? Bayagi bir süredir BMN.de göremiyorum. Kendisiyle görüsen arkadaslar, esinin yayinlamis oldugu "Laz Kapital" için, iyi dileklerimi iletirse, memnun olurum. Ayrica, kitabin rengine de bittim. Olay budur...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Miraç Atalay Çiftçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

hehhe gerenk kalmadi yayin evinin internet sitesinde indirimli satisi mevcut...[img]smileys/smiley2.gif[/img]Edited by: miracciftci

Alpayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

karl marksin resmini gördüm miidem bulandi o resmi görünce adamin okuyasi kaçarr...kapak sadece bordo mavi olsaymiss...gerçi laz kapital lafiyla baglantili olmuss ama gayet iticii bi yüzz!!!

murat55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hedef türkiye-by by türkçe
    oktay sinanoğlu

her türk vatandaşı okumalı
    METOT KALIP CNC
    ISTANBUL-BAYRAMPASA

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Fikir Nasıl Bulunur...

Yazan:Jack Foster

mediacat&alametifarika ortak yayını bu kitap tipik ''10 hamlede ceo olma'' ''20 maddede kız tavlama'' tarzı kitaplardn çok öte,gerçekten fikir bulmada insana yardımcı olacak şeyleri anlatıyor.akıcı dili,güzel karikatürleriyle daha da çekici olan kitabı herkese tavsiye ederim.

d&r satış fiyatı 13.5 yeteledir

Forumdan Uzaklaştırılmıştır poetricus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Yaşayanlara Çağrı

Roger Garaudy; Yaşayanlara Çağrı, Pınar Yayınları.

...Ben "İnsan ölmüştür?" diyenlerden değilim. Asıl insan henüz mevcut değil. İstermisiniz, onu var kılmaya çalışalım. Var olmaya çalışalım. Yani sebep-sonuç zincirinde bir halka olmamaya, aksine daha sağlam güçlerin daha açık bir gaye ile her an ortaya çıktığı doğuş halindeki insanlar olmaya çalışalım.
    Yoksulluğu doğuran bir zenginlik ekonomisine karşı, kısır bir politika, özü gitmiş bir dinden oluşmuş bu yaşantıya karşı, daha zengin bir hayat tarzı oluşturmayı deneyelim. Aptalca bahse tutuşmalardan hoşlanmaz mısınız. Ben de öyleyimdir. Ama başka seçimimiz yok:
    Ya iman, ya hiçlik.

Remzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

ben en son metal fırtına 2 ve küçük ağayı okumustum
    Bir Gün Mutlaka!!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

kanal 1 de asmalı konakı tekrar wereyo bnde izliyorum

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

hayan çiftliği-evanjelizm.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UmutBaykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

hücre yi okudum. 2 yıl oldu en son onu okudum
    Trabzonsporlu olmayan Trabzonluyum demesin. TrabZonguldak

corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yine burada bi arkadaş önermişti cemil meriç- bu ülke bu kitabı okudum, gerçekten de arkadaşın önerdiği kadar varmış mükemmel bir kitap, zaten cemil meriç aşmış bir fikir insanı, ben de herkese öneriyorum...
    bir lafa bakarım laf mı diye,
    bir de söyleyene bakarım 'adam' mı diye...

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

en son cengiz aytmatov un cengizhana küsen bulut adlı kitabı okudum çok etkileyici

Nereden
    Ankara

en son okuduğum kitap: kokoloji

Tansu Onur Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

şimdi okumakta oldugum kitap "transferler kampa yetişecek"nuri albayrak
    bundan önce okudugum"20 milyon dolara yıldız alıcam"nuri albayrak

süper bi yazar nuri albayrak

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hakankurt1967 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Arrow

Alıntı gladyator Nickli Üyeden Alıntı
    en son okuduğum kitap: kokoloji
    arkadasim kokoloji nasıl guzel kitaba benziyormu okunmaya degermi.
    en son okudugum kitap ferrarisini satan bilge simdi ayni yazardan robin sharmandan aile bilgeligi diye bir kitap cıktı o kıtabi okuyan varsa bana bilgi verebilirmi kitap hakkında

BMN KOCAELİ--BMN ANKARA
    Lazanat' lı

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

baharistan-molla cami
    bu kitap gerçekten çok güzel. hikayecikler şeklinde yazıldığı için insanı hiç sıkmıyor. eskilerin o anlatım yoğunluğunu söz sanatlarını özleyenler için okunması gereken bi şaheser. Sadi Şirazinin Gülistanı ile birlikte okunursa dönemin edebi dili daha iyi anlaşılabilir.
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

bahadır2561 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

soner yalçın-teşkilatın iki silahşörü
    gerçi bu ikinci okuyusum ama sürükleyici..yakup cemiller felan

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Thumbs down Yazık...

Bir Türk kaç kitaba bedel

Türkiye'de kitap okuma alışkanlığının henüz istenilen seviyede olmadığı belirtilerek, bu alışkanlığın özellikle çocuklara kazındırılmasında ailelere önemli görevler düştüğü bildirildi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Suat Ungan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kitap okuyanların kendini yenileyen, geliştiren, eleştiren, demokrasinin temel taşlarını oluşturanlar olduğunu söyledi.

Ungan, popüler kültürün öznesinin kalabalıklardan oluştuğunu, kalabalık psikolojisinin de sorgusuz sualsiz yeniliklere kapılıp gitmeye müsait olduğunu ifade ederek, bu durumun da kültürü besleyecek unsurların önü tıkadığını belirtti.

Yapılan araştırmaların, Türkiye'de okuma alışkanlığının çok düşük olduğunu ortaya koyduğuna dikkati çeken Ungan, şöyle konuştu:“Araştırmalara göre, bir Japon yılda 25, İsveçli 10, Fransız 7 kitap okuyor. Türkiye'de ise 6 kişiye bir kitap düşüyor. Araştırmalarda elde edilen bu sonuç, ülkemizde kitap okuma oranının ne kadar düşük olduğunun göstergesidir.”

Ungan, Türkiye'deki eğitim sisteminin kitap okumaya teşvik edici olmadığını öne sürerek, kitap okuyanların örnek olarak gösterilmediğini, en önemlisi çocuğa model olabilecek kişilerin kitap okumaya karşı duyarsız davrandıklarını, bu ortamda çocuklardan kitap okumalarının beklenmemesinin yanlış olduğunu anlattı.

Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılmasında ailelerin baskı yapmak yerine örnek olmaları gerektiğini dile getiren Ungan, ”Evde anne-babalar çocuklarıyla kitap okumalı, onlarla kitapçılara gitmeli, onlara kitap hediye etmeli. Kitap okuma alışkanlığı çocuklara ancak sevgiyle kazındırılabilir” dedi.

sheva
    Ziyaretçi

Sabahattin Ali'den Kürk Mantolu Madonna'yı okudum en son. Öyle bir kitap ki ne söylesem,ne anlatsam biraz eksik olacak. Mutlaka okumak gerek

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Kürk Mantolu Madonna.. kaç yıl önce okuduğumu bile unuttum.. ama hatırladığım kadarıyla şöyle bir kısım vardı..
    'İnsanoğlunu içinde canavar olduğu bilinen bir kuyuya indirmek, içinde ne olduğu bilinmeyen bir kuyuya indirmekten çok daha kolaydır.. Bilinmeze karşı her zaman büyük bir korku duymuştur insanoğlu'
    Yanlış hatırlıyor da olabilirim ama mealen böyle bir kısım vardı sanırım.. ve çok doğru bir tespitti..
    Okumayanlara tavsiye ederim ben de..
    #7 King of Kings

sheva
    Ziyaretçi

"insanlar birbirlerini tanımanın ne kadar güç olduğunu bildikleri için bu zahmetli işe teşebbüs etmektense, körler gibi rastgele dolaşmayı ve ancak çarpıştıkça birbirlerinin mevcudiyetinden haberdar olmayı tercih ediyorlar.
    ....
    hayatta yalnız kalmanın esas olduğunu hala kabul edemiyor musunuz? bütün yakınlaşmalar, bütün birleşmeler yalancıdır. insanlar ancak muayyen bir hadde kadar birbirlerine sokulabilirler, üst tarafını uydururlar; ve günün birinde hatalarını anlayınca, yeislerinden herşeyi bırakıp kaçarlar.
    ...
    muhakkak ki bütün insanların birer ruhu vardı, ancak birçoğu bunun farkında değildi ve gene farkında olmadan geldikleri yere gidecekti. bir ruh ancak bir benzerini bulduğu zaman ve bize, bizim aklımıza, hesaplarımıza danışmaya lüzum bile görmeden, meydana çıkıyordu... biz ancak o zaman sahiden yaşamaya -ruhumuzla yaşamaya- başlıyorduk. o zaman bütün tereddütler, hicaplar bir tarafa bırakılıyor, ruhlar birbiriyle kucaklaşmak için, herşeyi çiğneyerek, birbirine koşuyordu"

"şimdi aramızda noksan olan şeyin ne olduğunu biliyorum." dedi. "bu eksiklik sana değil, bana ait...bende inanmak noksanmış... beni bu kadar çok sevdiğine bir türlü inanmadığım için sana aşık olmadığı zannediyormuşum... bunu şimdi anlıyorum. demek ki, insanlar benden inanmak kabiliyetini almışlar.... ama şimdi inanıyorum... sen beni inandırdın. seni seviyorum. deli gibi değil, gayet aklı başında olarak seviyorum... seni istiyorum...içimde müthiş bir arzu var... bir iyi olsam"

"dünyada bir tek insana inanmıştım. o kadar inanmıştım ki, bunda aldanmış olmak, bende artık inanmak kudreti bırakmamıştı. ona kızgın değildim. ona kızmama, darılmama, onun aleyhinde düşünmeme imkân olmadığını hissediyordum. ama bir kere kırılmıştım. hayatta en güvendiğim insana duyduğum bu kırgınlık, adeta bütün insanlara dağılmıştı; çünkü o benim için bütün insanlığın timsaliydi. sonra, aradan seneler geçtiği halde, nasıl hâlâ ona bağlı olduğumu gördükçe, ruhumda daha büyük bir infial duyuyordum."

bir de bunlar var...

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Amerikan'ın Uzay Sırları -- Ali Bektan
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

fanatikdevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Thumbs up

eroin
    tavsiye ederim
    FORMANIN ÖNÜNDEKİ ARMAN İÇİN OYNA ARKASINDA YAZAN İSMİ HATIRLAYACAKLARDIR.

Semih58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Şehit Mektupları
    Baskalari ile ugrasmak kendinle ugrasmaktan daha kolaydir.
    Kobra

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Askerde okumak için bayağı bir kitap almıştım. Bunların içinden en son olarak Rıfat Ilgaz'dan "Karadeniz'in Kıyıcığında" isimli romanı okudum... Usta romancı Karadeniz'in küçük bir kasabasının sosyal ve ekonomik düzenini bir aşk öyküsü çerçevesinde çok başarılı bir biçimde gözler önüne sermiş...

Kitabın sonunda şöyle bir cümle geçiyor: "Her gemici gibi daima ileri bakmalıydı artık Recep. Geriye takılıp kalanları hiç affetmezdi şu acımasız Karadeniz..."

Okunmasını tavsiye ederim...
    Futbolcuyla taraftar el ele versin, şampiyonluk kupası TRABZON'a gelsin!!!

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)