Sayfa 11 Toplam 174 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 10 11 12 13 21 61 111 ... SonuncuSonuncu
Toplam 4343 adet sonuctan sayfa basi 251 ile 275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bilgisayar - Donanım (Haberleş - Yardımlaş)

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı TheDayAfter61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Laptop.Darbe;biraz pataklamıştım ondan olabilir yani.
    Büyük ihtimalle hard disk çalışırken yumruğu yeyince bad sector oluşmuştur.Format atarsan düzelir.
    Yelkenimizdeki rüzgarı çaldılar, yılmadık...

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Acil yardım S.O.S.

Sevgili arkadaşlar bakın şimdi ben normal bildiğiniz televizyona takılan dvd de izlenmek üzere dvd formatında bir video çekmek istiyorum dvd cd'imi pc ime taktım ama nerodan hangi seçeneği seçeceğimi bilmiyorum veri dvd'si yarat desem acaba gösterir mi dvd ?
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

Nereden
    İstanbul

Abi bir kişi yardım etsin da kaldım böyle cd içerde ben dışarda kaldım böyle !

Nereden
    Ankara

Alıntı Emirhan Makul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bir kişi yardım etsin da kaldım böyle cd içerde ben dışarda kaldım böyle !
    Yani pc de olan bir videoyu dvd ye mi yazdırmak ve bunu dvd playerda mı izlemek istiyorsun?...

Nereden
    Ankara

Şimdi kardeş Neronun çok farklı versiyonları var ve seçenek yerleri farklı,ama temelde aynıdır...Önce VCD yaratma seçeneğini seçerek sonra yine seçeneklerden cd yerine dvd seçersen olur (yazdırma ekranında aşağı doğru ok olan "more" sekmesinden).

Eğer playerın divx destekliyor ve çekeceğin video da divx formatındaysa,veri dvd si yarat seçeneği ile de yazıp izleyebilirsin...

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Emirhan Makul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acil yardım S.O.S.

Sevgili arkadaşlar bakın şimdi ben normal bildiğiniz televizyona takılan dvd de izlenmek üzere dvd formatında bir video çekmek istiyorum dvd cd'imi pc ime taktım ama nerodan hangi seçeneği seçeceğimi bilmiyorum veri dvd'si yarat desem acaba gösterir mi dvd ?
    Emirhan eğer boş DVD'ye divx dosyası yazacaksan veri dvd'si yaratıp filmini DVD playerdan seyredebilirin...önce bunu bir açıklığa kavuşturalım divx mi dvd mi???

Nereden
    İstanbul

dvd !......

Çağatay Özmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

arkadaşlar ligtv com tr deki gol videolarını bilgisayara kaydedebilir miyiz bunun için bi program var mı

Nereden
    Ankara

Pekala Emirhan DVD'ye yazacağın dosyaların formatı ne...Veya şöyle sorayım başka bir dvd'yi mi kopyalamak istiyorsun yoksa bilgisayarda mpg veya başka formatta olan bir dosyayı DVD formatında mı yazmak istiyorsun..

Nereden
    İstanbul

bilgisayarda avi uzantılı bir video var ben bunu dvd cd sine yazıp dvd palyerimde televizyonda izlemek istiyorum veri dvd si yarat deyip yazdırdım bi tane dvd okumadı !

Nereden
    Ankara

Bende şu anda bulunan Nero sürümünde maalesef DVD yapma bölümü yok o yüzden yardımcı olamayacağım........

Nereden
    İstanbul

Bende çektim cd yi olmadı şimdi ise digital fotoğraf kamerasına videoyu atıp tv ye bağlayıp izlemeyi deneyecem ama o videoyu digital kamera çekmediği için gösteremiyor

Bir çakallık yapıp kamerayla bir video çektim sonra o videoyu bilgisayara atıp onun ismini izleyeceğim asıl videonun ismi olarak değiştirdim kameraya attım yine bu video gösterilemez diyor yani bu gece izleyemeyeceğim şu videoyu bilgisayarda.

Nereden
    Ankara

Emirhan,Nero olmazsa nette çok sayıda dvd maker programları var,onları deneyebilirsin.dvd maker diye arat download sitelerinden,sana en kolay geleni kullan.

Hem niye bilgisayarda izlemiyorsun ki?..
    Konu TheCrow tarafından (24.11.2008 Saat 21:06 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

milleti bilgisayar başına toplamak daha zor herkes salonda ama olmadı ya halledecem ama ben.

Nereden
    Ankara

Alıntı TheCrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar teşekkürler,java ve biosu update edeyim bakalım ne olacak.

@panther

Evet o linkteki yazıyı okumuştum,orada sorunun Windows updateden kaynaklandığını söylüyor.

Kasım'ın dediği gibi BIOS'tan olma ihtimali yüksek.

Tam bir bela bu problem,çok kişi muzdarip ama çözümü yok...Muhtemel sebepler RAM,ekran kartı sürücüsü,BIOS,Java,Windows Update,ses kartı,power supply,ısınma problemi,vs,vs,...Ama hiçbiri de olmayabilir.

Ben Windowsu tamir edip ekran kartının son sürücüsünü yükledim,registry yi temizledim.Şimdi Java update ve BIOS update kaldı.Format bile çözüm olmayacak gibi.Peki ben demoyu nasıl oynuyorum o zaman,ya da daha ağır oyunlarda niye aynı hatayı vermiyor?..

Java Update ve BIOS update de çözüm olmadı...Problemin RAM'den kaynaklanma olasılığı yüksek,büyük ihtimal sistem RAMi ile ekran kartı RAMi uyumsuz,ya da anakart ile RAMlerin frekansı uyumsuz.Daha yeni 2GB RAM almıştım ama ne yapalım yenisini deneyeceğiz artık...O da olmazsa aklımda bir çare daha var,elime bir balyoz alıp girişecem kasaya mönitöre,ben de rahat edecem,bilgisayar da rahat edecek...

Celâl Emre Samancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

arkadaşlar yardım lütfen..

webcam ile aynı anda görüntü ve ses kaydı yapabileceğim bir program varmı acaba? bende A4Tech kamera var ama sadece görüntü kaydedebiliyorum.. ses yok.. böyle bir program varmı acaba??

Nereden
    Ankara

Alıntı Celâl Emre Samancı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yardım lütfen..

webcam ile aynı anda görüntü ve ses kaydı yapabileceğim bir program varmı acaba? bende A4Tech kamera var ama sadece görüntü kaydedebiliyorum.. ses yok.. böyle bir program varmı acaba??
    Programdan daha çok webcam ile alakalı bir özellik o.Sesli kayıt yapan bir webcam almak en iyi çözüm sanırım.

Nereden
    Ankara

Alıntı TheCrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Programdan daha çok webcam ile alakalı bir özellik o.Sesli kayıt yapan bir webcam almak en iyi çözüm sanırım.
    webcamda mikrofonda var kablolarıda yerlerine takılı.. sesi ve görüntüyü aynı anda kaydetmiyor?? görüntü kaydederken ses olmuyor, başka mic olmadığı halde diğer bir program ile ses kayıt da yapabiliyorum..

Nereden
    Ankara

Camtasia Studio ile görüntüyü ve sesi aynı anda kayıt edebilirsiniz..

Nereden
    Ankara

Alıntı AristotLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Camtasia Studio ile görüntüyü ve sesi aynı anda kayıt edebilirsiniz..
    teşekkürler.. işe yaradı

TheDayAfter61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Önceden de yazdığım gibi aniden kapanıyor laptop,bunun neden olduğuna dair araştırdım biraz netten.TheCrow abime ve diğer renkdaşlarıma yardımları için teşekkür ediyorum fakat bad sector değil,tam olarak anlamasamda genel anlamda.Sıcaklıktan dolayı kapandığını düşünüyorum,artık daha iyi huylu oldu ve oyundayken kapanıyor-sıcaklığının arttığı anlarda,sesten anlaşılıyor.Peki format attıktan sonra sıcaklıktan dolayı kapanırmı?

Muhammet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı TheDayAfter61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceden de yazdığım gibi aniden kapanıyor laptop,bunun neden olduğuna dair araştırdım biraz netten.TheCrow abime ve diğer renkdaşlarıma yardımları için teşekkür ediyorum fakat bad sector değil,tam olarak anlamasamda genel anlamda.Sıcaklıktan dolayı kapandığını düşünüyorum,artık daha iyi huylu oldu ve oyundayken kapanıyor-sıcaklığının arttığı anlarda,sesten anlaşılıyor.Peki format attıktan sonra sıcaklıktan dolayı kapanırmı?
    Aynı sorun bende de vardı. Dediğin gibi, tamamen sıcaklıkla alakalı bir durumdu.

Aniden kapanıyor makine, hatta açarken disk taraması da yapıyordur bilgisayarın eminim.

Ben bilgisayara işlemcinin sıcaklığını ölçen bir program yüklemiştim, 100'ü geçince yavaşlamaya başlar, bir süre sonra kapanırdı. Buz koyardım makinenin altına, sürekli kapanmasın diye.

Formatla düzelmez sanırım, yani benimki düzelmemişti, sorun fandan kaynaklanıyordu çünkü.

Bilgisayar'ı servise yollamıştım, hard diski kırmıştım ki hikayesi çok komiktir , serviste kapanma problemini de halletmişlerdi sağ olsunlar.

O gün bugündür sağlamdır, tepe tepe kullanırım, aynı anda hem cd yazıp hem müzik dinleyip hem de COD serilerini oynarım, bütün hırsımı alırım.
    A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

Nereden
    Ankara

Benim mavi ekran sorununa çözüm bulamadık hala uşaklar

Servise götürecem de,nasıl söylesem,gururuma dokunuyor servisten bilgisayar için yardım istemek

seyyah61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Muhammet'in de dedigi gibi büyük ihtimalle fandan dolayi kapaniyor laptop.
    Fakat bilgisayarda virüs var ise asiri isinmasina sebep olur bu da kapanma sebebidir.
    Eger fan kaynakli degilse problem formatla düzelecek bir durum.
    Önce format atarsin olmazsa servise gidersin.
    Konu seyyah61 tarafından (30.11.2008 Saat 22:29 ) değiştirilmiştir. Sebep: Imla hatasi düzeltildi.
    "Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon"
    "Bütün kış işedikleri denizlere/Yazın yüzmeye gidenlere yuh...
    Sana da yuh, bana da yuh..."

TheDayAfter61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Muhammet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de vardı. Dediğin gibi, tamamen sıcaklıkla alakalı bir durumdu.

Aniden kapanıyor makine, hatta açarken disk taraması da yapıyordur bilgisayarın eminim.

Ben bilgisayara işlemcinin sıcaklığını ölçen bir program yüklemiştim, 100'ü geçince yavaşlamaya başlar, bir süre sonra kapanırdı. Buz koyardım makinenin altına, sürekli kapanmasın diye.

Formatla düzelmez sanırım, yani benimki düzelmemişti, sorun fandan kaynaklanıyordu çünkü.

Bilgisayar'ı servise yollamıştım, hard diski kırmıştım ki hikayesi çok komiktir , serviste kapanma problemini de halletmişlerdi sağ olsunlar.

O gün bugündür sağlamdır, tepe tepe kullanırım, aynı anda hem cd yazıp hem müzik dinleyip hem de COD serilerini oynarım, bütün hırsımı alırım.
    İlgi ve alakanız için sağolun.Disk taraması yapmıyor,Bazen nasıl açılsın diye soruyor 4-5 seçenek sunuyor önüme.Oyun açmadığımızdan dolayı bugün sadece abimin elindeyken 1 kere kapanmış,yaklaşık 2.5 senedir bende,garantisi doldu.Eğer bir tahmininiz varsa bilgisayarcı yaklaşık ne kadara yapar?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)