Sayfa 132 Toplam 142 Sayfadan BirinciBirinci ... 32 82 122 130 131 132 133 134 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3542 adet sonuctan sayfa basi 3,276 ile 3,300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon’dan Haberler

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Ertan1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonda akp mv adaylarini kim belirledi?Soylu trabzon ile alakasi var mi?Giresunlu biliyordum.Atalayá ne oldu saglam Trabonsporluydu niye hicbir yerde aday gösterilmedi?
    Adayları kim belirledi sorusunun cevabını herkes biliyor sanırım

Yalnız Süleyman Soylu Trabzon Ofludur arkadaşım........ Giresunlu değil.......

Rahmetli Erbakanın çok sevdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Ali Soylu'nun akrabasıdır..... ( yanlış hatırlamıyorsam amcaoğlu)
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

reisoğlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Yoklamalarda ilk sirada gösterilen Seref Malkoc akraba kontenjanina takildi galiba.
    Damadi Gaziantep ten Aday.
    Mehmet Atalay ve Volkan Canalioglu un olmayisina bende sasirdim
    İstanbul kartelini yedi kez yıktık, yine yıkacağız !
    BORDO kanımızla MAVİ göklere Trabzonspor yazacağız !..

Nereden
    Trabzon

TRABZONSPOR YETKİLİLERİNE ÖNEMLİ DUYURU:

Stad yanındaki meşâle yerinden sökülmüş(09.4.2015) ve parçalanmaya başlanmıştır(Dikiş yılı:2007- Sökülüş yılı:2015).

Bu bir müze hâtırası olarak korunup saklanmalıdır; yarım kupa gibi.

Trabzon'da sporla ilgili herkese önemle duyurulur...

Hurdaya gittikten sonra bu sözüme değer vermeyiniz!.

kadiryeter Kadir Yeter. 10 NİSAN 2015 CUMÂ. Kavakmeydan Mahallesi.

tp://forum.bordomavi.net/ 132/3278

"Geçti Bor'un pazarı, sür eşeği Niğde'ye"... meşale dilimlenip kamyonla taşındı... yerler tertemiz...!

Yaşasın, stad çevresinde 9 metrekare daha yer açıldı!.
    Kombine fotoğraflar(doğumundan- ölümüne) arşivimde. Kimse istemesin.

Cıvataları gevşek dedim; cıvata sıkacaklarına, kökünden söktüler... bir daha sallanmasın;
    Kadir Yeter, bu konuda, ikide-bir yazı yazmasın diye köklü tedbir aldılar.
    Konu Kadir Yeter tarafından (16.04.2015 Saat 22:42 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

BU, TAM BEŞ ETTİ TEKRARLIYORLAR!... NE BİÇİM İNSANLIK BE...

Akşam saat, tam onikide, Kavakmeydan'ın bütün cereyanı kesildi; yarım saat sonra elektrikler verildi...

sabahleyin kalkarım ki, ne göreyim; o mâlüm siyâsi parti afişleri, tele dizili olarak yine elektrik direklerinden karşı direklere (20< direkte)cadde boyunca asılmış.

Asılış ve indirilişi sırasında halkın tepkisini çekmemek için yapılan işi ayıplıyorum.

Önceden kesilen ceryanların birinde sokağa gayriihtiyârı bakayım dedim; bel. arabaları ile asılan bu afişleri karanlıkta çabuk- çabuk kesiyorlardı...

Bu durumu, halkın bilgisine sunmayı; Türk Vatandaşı olarak insanlık görevi sayıyorum.

19 Mayıs Spor Salonunda anla ki, yine bir şey var bugün!.
    Konu Kadir Yeter tarafından (12.04.2015 Saat 10:26 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Hakkari

Bugün bir haber okudum; tiyatro binası yıkılacakmış diye. Yenisi yapilmadan asla yıktırmamaliyiz tiyatroyu. Eee AvniAker gitti, Yavuz Selim Gitti, Tiyatro da giderse neyimiz kaldı.

Nereden
    Trabzon

YORUMSUZ

Nereden
    Trabzon

.

Bugünden îtibâren(16.4.2015), Stadda meşâle yok artık... sökülüp kaldırıldı(2007-2015).

kadiryeter Kadir Yeter.

tp://forum.bordomavi.net/

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzon’da Suriyeli dilenciler toplanıp, kamplara gönderildi

http://www.milliyet.com.tr/trabzon-d...undem-2044530/
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki,padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

Nereden
    Trabzon

Alıntı Armağan Dere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dün gördüm; Zağnos Köprüsü kaldırımında çocuk!?.

Önceki gün aynı kaldırımda(Ortahisar Mah. tarafında), bir baba iki çocuk dileniyordu...
    Şimdi hatırladım; Atapark'ta Tekel çarşısı önünde yürüyerek, eli yazılı kâğıtlı, bir bayan daha görmüştüm.
    Konu Kadir Yeter tarafından (16.04.2015 Saat 22:17 ) değiştirilmiştir.

Ertan1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

devletin cok hatalari var ama artik yetti.eskiden yakalanan dilencilerin üzerinde tomarla para cikardi.Türk dilenciler gitti Suriyeli gedi ve gene ayni manzara.hatta cocuklarini dilenemesi ici sali veriyor kendisi göbegini kasiyor.4 yil oldu millet alisti artik sert tepki vermeye basiyorlar.Medya fazla dilendirmiyor ama burda Antepli arkadaslar gecen yaz neler oldu antepte anlattilar yakind katliam cikar antepte.
    çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Nereden
    Trabzon

.

Dilenciliği; o'nlara para verenler teşvik ediyor... vermeyin!.

Günde 100 Lira kazanabilen dilenci, daha durur mu!?.

Dilenci denilince aklıma hep, Gazete satıcısı Agâh'ın Tabakhâne rampası başında soldaki üç katlı ahşap ev gelir;
    50 Yıl kadar önce, bu evi satın almak için, kör ve yaşlı bir erkek dilenci karışla(el ölçüsü) ölçtüğü eve 115000(yüzonbeşbin) Lira teklif etmişti(rakamda yanlış hatırlamam olabilir)... şimdiki hâli ile yeri zemin katta halıcı var. Bu dilenci o vakitler, Uzunsokak'ta yaygın bilinen dilencilerden biri idi. Millet bu işi duyunca, kimse bir daha para vermemişti.

Boşuna söylenmemiş: "Para ile îmânın kimde olduğu bilinmez" diye... dikkat edin bakın dilencilere para verenleri; çoğunlukla, fakir insanlar olduğunu görürsünüz...?

kadiryeter Kadir Yeter.
    17 NİSAN 2015 TRABZON.

Konu Kadir Yeter tarafından (17.04.2015 Saat 20:48 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Almanya

Katiliyorum kesinlikle para vermeyin.gidin bir simit alin verin yiyecek baska sey verin illa birsey verecekseniz.
    çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Nereden
    Trabzon

Alıntı Ertan1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katiliyorum kesinlikle para vermeyin.gidin bir simit alin verin yiyecek baska sey verin illa birsey verecekseniz.
    Hayır!... o'nu da yaptım; hem de âlâsını... sonra da gidip Atapark zindanın duvar dibine gizlenip ne yapıyor diye tâkip ettim... ye diye aldıklarımı aynı yere(bakkala) geri verip parasını aldı ve sâdece, kendini acındırmak için sokakta yürüyerek kuru ekmek yedi ve dilenmeye devam etti... sonrası bende kalsın(çünkü, konu sinemaskop- bu ekrana sığmaz!).

kadiryeter Kadir Yeter. 17 NİSAN 2015 TRABZON.
    Konu Kadir Yeter tarafından (22.04.2015 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzon'daki Suriyeliler bir yana yerli dilencilerede para vermeyin...

Ben bu şehirde 21 yıldır ikamet ediyorum aynı şahıslar 21 yıldır dileniyorlar.....

birbirlerini tanıyorlar zaman zaman koyu sphbetlerinede rastlıyorum...

resmen çete kurmuşlar...

yetkililer neden bunları görmüyor ve gereğini yapmıyor anlamıyorum. ancak ben bu tiplere kesinlikle para vermiyorum...
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    Trabzon

Kavakmeydan'da elektrikler saat:20.00'da kesildi... sizde var mı?...

Ekranın ışığını klavyeye doğru eğdim ve ışığı tam açtım da yazıyorum...

7 Hazîran idmanı yapıyoruz abi...

Aha geldi: saat:20.19

kadiryeter Kadir Yeter. 22.4.2015

Nereden
    Trabzon

Aşağıda yazdıklarımı bir kenara not alın ya da hatırınızda saklayın...

Trabzon- Ortahisar İlçesi'ndeki mahallelerden İskenderpaşa Mahallesi'nde İlkokul ya da ortaokul yoktur.

Yine Trabzon- Ortahisar İlçesi'nde gelecek sezon ortalarından îtibâren, Ortahisar ilçesi spor kulübü derneklerinden biri olan Trabzonspor'un, bu ilçede resmî müsabaka yapabileceği futbol sahası olmayacaktır!. Çünkü, ilçe sınırları içindeki Trabzon Şehir Stadı önümüzdeki sezon ortalarında bu hizmetten men edilecek ve yıkılacak.

Bir daha düşünün... >Dörtyüzbin insanın yaşadığı ilçedeki Spor kulüpleri,
    Akçaabat İlçesi sınırları içindeki stadda top oynamak zorunda...

kadiryeter Kadir Yeter. 25.4.2015 Kavakmeydan.

tp://forum.bordomavi.net/ 132/3291

Nereden
    Trabzon

TEKRAR.

16. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali.

Devlet Tiyatroları, Trabzon Halûk Ongan Sahnesi.

2-16 MAYIS 2015

KATILAN DEVLETLER:

TÜRKİYE
    HONG KONG
    ROMANYA
    RUSYA
    GÜRCİSTAN
    UKRAYNA
    İRAN
    DAĞISTAN
    BOSNA HERSEK
    HOLLANDA
    KAZAKİSTAN.

Yer: Gülbaharhâtun Mahallesi. TRABZON.

Fotoğraf: Kadir Yeter. 2015 TRABZON.

Ganita Trabzon Devlet Tiyatrosu
    Konu Kadir Yeter tarafından (03.05.2015 Saat 16:25 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzon'da bir dükkan içerisinde elleri bağlı ve işkence edildikten sonra boğazı kesilerek öldürülmüş bir erkek cesedi bulundu. Yapılan araştırma sonucunda cesedin Fatih Gedikli'ye ait olduğu belirlendi.

Trabzon'un Ortahisar İlçesi Beşirli Mahallesi'nde Beşirli Mahallesi'nde önceki gün akşam saatlerinde bir fast food dükkanı içerisinde elleri bağlı ve boğazı kesilmiş bir erkek cesedi bulundu.
    Buzdolabının arkasına bırakılan ve işyerini boyamak gelen bir boyacı tarafından bulunan cesedin çevresinde ‘Kurt Fatih' lakabıyla tanınan bir çocuk babası Fatih Gedikli'ye ait olduğu belirlendi. Fatih Gedikli'nin işkence edildikten sonra öldürüldüğü ortaya çıktı. Gedikli'nin cesedi Adli Tıp Kurumu'na kaldırırılırken, polis katilleri tespit edebilmet için çalışma başlattı.

http://www.haberturk.com/gundem/habe...azini-kestiler
    Hamiş

Nereden
    Almanya

http://www.haber61.net/trabzonda-min...mi-220254h.htm

Bunun gibi "babalari" alacan yoliyacan geri suriyeye.sonra isid mi esad mi kim bellerse bellesin.serefsiz köpek.

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzon’da HDP en fazla merak edilen partilerden bir tanesi oldu. HDP’nin kentin genelinde aldığı oy oranı yüzde 0,89. Aldığı oy ise 4 bin 75 oldu.

İlçelere göre şöyle;

Akçaabat 473

Araklı 212

Arsin 77

Beşikdüzü 74

Çarşıbaşı 29

Çaykara 57

Dernekpazarı 11

Düzköy 66

Hayrat 19

Köprübaşı 11

Maçka 82

Of 184

Ortahisar 2 bin 298

Sürmene 111

Şalpazarı 63

Tonya 128

Vakfıkebir 75

Yomra 105
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki,padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

Tahir61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Trabzon’da HDP en fazla merak edilen partilerden bir tanesi oldu. HDP’nin kentin genelinde aldığı oy oranı yüzde 0,89. Aldığı oy ise 4 bin 75 oldu.

İlçelere göre şöyle;

Akçaabat 473

Araklı 212

Arsin 77

Beşikdüzü 74

Çarşıbaşı 29

Çaykara 57

Dernekpazarı 11

Düzköy 66

Hayrat 19

Köprübaşı 11

Maçka 82

Of 184

Ortahisar 2 bin 298

Sürmene 111

Şalpazarı 63

Tonya 128

Vakfıkebir 75

Yomra 105
    sahil ve merkez ilçeler tamam da düzköy hayrat ne alaka??
    https://www.youtube.com/watch?v=2EAE...nnel=haydevira
    Eze eze 2021-2022.
    #Rahatsızlık vermeye devam. #Dik Oyna. #Kazım Gibi Sev.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Trabzon, ulkemizin en fazla ihracat yapan 15. sehri olmus. Onemli bir ulasim noktasi. Ancak endustri yatirimlari hala yeterli degil.

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Cumhurbaşkanı’na dert yanan Trabzonlu muhtar konuştu!
    Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu için dert yanan ve gündeme oturan muhtarlardan Bilkay Aksoy trabzonhaber.com.tr’ye özel konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan’ın Ankara’da Trabzonlu muhtarları kabulünde dikkat çeken iki isim Trabzon Çarşıbaşı Büyükdere mahallesi Muhtarı Bilkay Aksoy ve Köprübaşı Gündoğan mahallesi muhtarı Zeynep Akar oldu. Bu iki bayan muhtar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘ Siz Trabzon’un gerçeklerini biliyor musunuz’ diyerek Erdoğan’ın dikkatini çektiler. İşte o muhtarlardan Büyük dere mahallesi muhtarı Bilkay Aksoy’un anlattıkları:

Soru: Sayın Aksoy, trabzonhaber.com.tr olarak önceki gün bir haber yaptık. Siz iki bayan muhtar olarak sayın Erdoğan’a sayın Gümrükçüoğlu’nu şikayet ettiğiniz yönünde. Ne diyeceksiniz?

Aksoy: ‘Ben Ankara’ya giderken kafamda bir plan yoktu. Yani Cumhurbaşkanımız ile tokalaşıp onu dinleyip döneceğimizi düşünmüştüm. Ancak o kadar alçak gönüllü o kadar hassas bir insan ki olanlara ben bile şaşırdım. Evet Cumhurbaşkanımıza bazı şikayetlerimiz oldu. Ancak bu sadece Büyükşehir Belediye Başkanımız ile ilgili değil. Konu aslında Büyükşehir işinden açıldı. Cumhurbaşkanımız; ‘Sizi büyükşehir yaptık. Şimdi daha iyi hizmet alıyorsunuz’ deyince konu açıldı. Ben de ‘Hayır efendim bildiğiniz gibi değil. Büyükşehir olmadan daha iyi hizmet alıyorduk’ dedim. Konu böyle açıldı. Yoksa planlanmış bir durum yoktu. Başka sorunlarımızı da aktardık. Kendisine Trabzon’un gerçek sorunlarından haberdar olmadığını söyledik. O da nasıl yani diye sordu. Ben kendisine ‘Sayın Cumhurbaşkanım, siz geleceğiniz zaman her yer pembeleştiriliyor. Gideceğiniz güzergahlar özenle gözden geçiriliyor. Ama siz arka mahalleyi görmüyorsunuz. Mesela Çarşıbaşı’nı bilir misiniz’ dedim. Kendisi tebessüm etti ve ‘Tabi ki bilirim’ dedi. Dedim ki; ‘Ama siz ön yüzünü, sahilini bilirsiniz. İki sokak arkasını bilmezsiniz. Siz bu koltukta oturuyorsanız hizmet için oturuyorsunuz. Bence Trabzon’da yığınla sorun var. Bunları iyi görmelisiniz’ dedim. Kendisine Trabzon’un trafik sorununu, hiçbir yere çivi çakılmadığını filan anlattım. Köprübaşı Gündoğan köyü muhtarı arkadaşım Zeynep hanım da örnek vererek dedi ki; ‘Sayın Cumhurbaşkanım, ben bir buçuk yıldır köyümün yolunu yaptıramıyorum.On gündür köyümde damla su akmıyor. Ancak Trabzon büyükşehir belediye başkanı benim telefonlarıma çıkmıyor. Randevu vermiyor’. İşte bu sözlerden sonra sayın Cumhurbaşkanımız yaverine döndü ve ‘Bana Orhan Beyi bağlayın’ talimatı verdi.

Soru: Sayın Aksoy duyabildiniz mi, sayın cumhurbaşkanı ne dedi?

Aksoy: ‘Tabiki duydum. Yanımızdan konuştu. Gümrükçüoğlu beye aynen ifadeleri şöyle oldu:

’ Orhan bey biz sizi oraya oturmak için değil insanlara hizmet için gönderdik. Bak yanımda Trabzonlu muhtarlar var. Bu kardeşlerim şikayetçi. Yolunu yapmıyorsun, suyuna bakmıyorsun. İlçe belediyeleri yeterli olmayabilir. Sen artık büyükşehirsin. Bunlara sen el atacaksın. Çünkü para ilçe belediyelerde değil artık sende. Bir daha şikayet istemiyorum. Şunu bilin artık Trabzon benim özel takibimde olacak. Ne yaptığınızı adım adım izleyeceğim. Ben muhtarlar ile boşuna mı toplantı yapıyorum. Siz nasıl ilgisiz kalırsınız. Muhtarlar halkın gerçek temsilcileridir. Milletvekillerinden bile daha yakın halk temsilcileri. Bir daha sorun gelmesini istemiyorum. Oturmayın. Boşa bir dakika vakit harcamayın. Çok çalışın hizmet götürün’

Soru: Sayın Aksoy Cumhurbaşkanı ile görüşmeniz nasıl oldu?

Aksoy: ‘Yemek masasında oturuyorduk. Herkes isminin yazılı olduğu yere oturdu. Köprübaşı Gündoğan köyü muhtarı arkadaşım Zeynep hanım sayın Cumhurbaşkanımızın yanına denk düşmüştü. Benimle sayın Cumhurbaşkanımız arasında beş kişi vardı. Cumhurbaşkanımız Zeynep hanımla konuşurken ben de ‘ Bir kadın olarak ben de yanınızda olmak isterdim sayın Cumhurbaşkanım’ dedim. Kendileri de çok kibar bir davranışla yanına sandalye koydurtup beni davet etti. Sonra Büyükşehir olmanın avantajlarını anlatmaya başladığında sohbette başladı.

Soru: Ne hissettiniz Cumhurbaşkanı ile konuştuktan sonra?

Aksoy: ‘Ne hissedebilirim. O alanlardaki sert adamın yumuşak bir kalbi olduğunu gördüm. Devletin tepesindeki bir ismin bizimle bu derece ilgilenmesi duygulandırdı beni. Hiç hayal bile etmediğim bir durum. Ve o gün sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye’nin çok illerinden gelen 420 muhtarla görüştü. Hepsinin tek tek elini sıktı. Sorunları dinledi. Ne diyeyim tıpkı Hz. Ömer’in devlet adamlığı gibi. Cumhurbaşkanı muhtarları değil aslında halkı dinliyor’

Bu söyleşi ve haber kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

cem1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Trabzon da sanayi üzerinde ciddi atılımlar olduğu aşikardır.Bugün dönüp baktığımızda
    Arsin Organize Sanayi (Doldu)
    Beşikdüzü Organize Sanayi
    Şinik Organize Sanayi (İnşaat aşamasında ve tüm parseller satıldı)
    Hekimoğlu Sanayi Bölgesi (İnşaat aşamasında parsel durumu hakkında bilgim yok)
    Vakfıkebir Organize Sanayi (Başlanmadı)

Trabzon da sanayi dönük ciddi bir yatırım olduğu aşikardır. Şinik organizeye olan talebin çok fazla olduğu bu yüzden yıllardır yapılamayan Vakfıkebir hızlanmasını istenildiği Beşikdüzü organizeye Ersoylar metalin 9 bin m2 yer aldığı Hekimoğlu sanayinin de büyük ölçüde satıldığını düşünüyorum.
    Karadeniz kıyı şeridine boydan boya baktığımızda Trabzon da ki bu sanayi hamleleri gurur verici. İnşaat halinde olanları bittiğini düşünürsek bir şehirde 5 adet organize var ve hala yeni organizelere talep var.Şehir şehir gezen birisi olarak diyebilirim ki Trabzon da ki atılım diğer şehirlere göre daha ilerde.Basitçe Rizeye bile dönüp baktığımız da Organize yeni kurulması(talep fazla tüm parseller satıldı ve inşaat halinde) Merkeze yapılan Çiftekavak sanayi bölgesinin hala bitirilemediği(Parsellerin hepsi satıldı) ve yıllardır ülkeye bu kadar siyaset adamı çıkarmasına rağmen hala elle tutulur bir yatırım yok.Buna diğer şehirler de dahil.
    Trabzonun 2023 yılı itibari ile ihracat sıralamasında kendini ilk 10 da bulacağını düşünüyorum.
    Göç dalgalarının da yavaş yavaş azalacaktır.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı cem1990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzon da sanayi üzerinde ciddi atılımlar olduğu aşikardır.Bugün dönüp baktığımızda
    Arsin Organize Sanayi (Doldu)
    Beşikdüzü Organize Sanayi
    Şinik Organize Sanayi (İnşaat aşamasında ve tüm parseller satıldı)
    Hekimoğlu Sanayi Bölgesi (İnşaat aşamasında parsel durumu hakkında bilgim yok)
    Vakfıkebir Organize Sanayi (Başlanmadı)

Trabzon da sanayi dönük ciddi bir yatırım olduğu aşikardır. Şinik organizeye olan talebin çok fazla olduğu bu yüzden yıllardır yapılamayan Vakfıkebir hızlanmasını istenildiği Beşikdüzü organizeye Ersoylar metalin 9 bin m2 yer aldığı Hekimoğlu sanayinin de büyük ölçüde satıldığını düşünüyorum.
    Karadeniz kıyı şeridine boydan boya baktığımızda Trabzon da ki bu sanayi hamleleri gurur verici. İnşaat halinde olanları bittiğini düşünürsek bir şehirde 5 adet organize var ve hala yeni organizelere talep var.Şehir şehir gezen birisi olarak diyebilirim ki Trabzon da ki atılım diğer şehirlere göre daha ilerde.Basitçe Rizeye bile dönüp baktığımız da Organize yeni kurulması(talep fazla tüm parseller satıldı ve inşaat halinde) Merkeze yapılan Çiftekavak sanayi bölgesinin hala bitirilemediği(Parsellerin hepsi satıldı) ve yıllardır ülkeye bu kadar siyaset adamı çıkarmasına rağmen hala elle tutulur bir yatırım yok.Buna diğer şehirler de dahil.
    Trabzonun 2023 yılı itibari ile ihracat sıralamasında kendini ilk 10 da bulacağını düşünüyorum.
    Göç dalgalarının da yavaş yavaş azalacaktır.
    Atak var, dogru. Ama potansiyel daha fazla bence Cem. Oturup fizibilitesini analiz etmedim ancak sadece sehrin konumu bile daha fazlasini hakediyor diye dusunuyorum.

Yanlisim varsa duzelt lutfen, Oltan-Ozgun Gida-Arslanturk Tarim ilk 500 listesine girdi. Belki onumuzdeki yillarda Hekimoglu bunlara eklenecek.

Findik ve tarimi kucumsemiyorum, aksine bu konuda master plan calismalari duzenlenmeli. Verimliligi artiracak hamleler yapilmali. Gerekirse tesvikler olusturulmali. Bag bahceden direkt fabrikaya aracisiz, ureticiyi magdur etmeyen lojistik kanallar kurulmali. Ic pazar ihtiyaci goz ardi edilmeden, ihracat pazarlari kesfedilmeli.

( Basit ve kucukmbir ornek... Lisansin son yilinda bu konuda Uzak Asya'daki iki ulkeye direkt ihracat konulu projemiz odul kazanmisti, arkadaslarimizla olusturdugumuz uc kisilik girisim ekibi gerekli mevzuati ITO ve diger kurumlarda egitimlere katilarak ogrenmisti. Bu tarz girisim tesvikleri icin Trabzon Valiligi, KOSGEB ve tabii ki KTU harekete gecirilmeli. Biz bunu 20li yaslarimizin basinda piyasa tecrubemiz olmadan, emekli memur cocuklari olarak yani hazir sermeyasiz basardiysak, urunu ve pazari bilenler cesitli desteklerle daha fazlasini yapabilir.)

Fakat... Benim endustriden anladigim, bir buyuk devlet ve fikir adamimizin dedigi gibi fabrika kuran fabrikalari faaliyete gecirmektir. Trabzon arazisi belki buna musade etmiyor olabilir. Ancak kiyilari tersanecilige uygundur. Gunumuzde yat imalati ilgi odagi. Bilmiyorum Trabzonlu girisimciler bu konuda bir atilim yapmayi dusundu mu? (Varsa benim bilgisizligim)

Ciroya gore buyukluk kadar istihdam kapasitesine gore buyuk firmalar cikmali Trabzon bunyesinden. Asil mesele issizligi azaltmak, hatta Trabzonlu kalifiye beyaz-mavi yakayi sehre cekmektir. Kaliteyi de gozetirsen, iste o zaman marka sehir olursun.

Bunun ardindan Trabzon'da nicelik ve nitelik olarak rekabet aratacaktir, ara maliyetler dusecektir. Dusunsenize bugun sehirde 10 iyi yazilimci varsa sanayilesmis gelecekte 20 iyi yazilimci olacak. 10 iyi tasarimci varsa, 20 olacak... 10 iyi modellemeci varsa, ik uzmani, hukuk danismani, marka uzmani, pazarlamaci, satis analisti, tercuman, ustabasi, makina teknikeri, ulasimci, yemek firmasi... vs. Bu zincir uzar gider. Kazanan sehrimiz olur.

Insallah sehrimiz, yoremiz insan kaynagini tersine cevirecek sekilde kalkinmaya devam eder. Dilegimiz, uzaktan da olsa Trabzon ve cevresindeki sehirlerimizin ekonomik gelisimi, bunun yansimasi olarak refahin artmasidir. Kulturel etkinlikler, sportif cesitlilik ve turizm ilerlemesi de bu soylediklerime dahildir.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (18.08.2015 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)