Sayfa 2741 Toplam 2769 Sayfadan BirinciBirinci ... 1741 2241 2641 2691 2731 2739 2740 2741 2742 2743 2751 ... SonuncuSonuncu
Toplam 69222 adet sonuctan sayfa basi 68,501 ile 68,525 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 16 -

cem1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Bence bu yaş problemine gereksiz yere takılıyoruz.Sanki genç yaşta futbolcu alınca iyi paralara satabiliyoruz veya gence sabrediyoruz da yaşlı laf ediyoruz.
    30-35 yaş arasında ki futbolcu 2015 yılı öncesinde yaşlı idi şuan değil
    38 yaşında ki Dzeko donunda salladı ligi.

Nereden
    İstanbul

Alıntı cem1990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu yaş problemine gereksiz yere takılıyoruz.Sanki genç yaşta futbolcu alınca iyi paralara satabiliyoruz veya gence sabrediyoruz da yaşlı laf ediyoruz.
    biz yakın zamanda şampiyon olduk, şu an borç batağındayız.

bu ligin şampiyonluğu yapılan yatırımı ger çevirmiyor.

şampiyon olamasak bile avrupada yer alalım, gittiğimiz kupada en azından nisan ayını görelim, yılda 2-3 güzel satış yapalım istiyorum ben.

şampiyonluk ayrı hikaye, bahsettiğim yolun sonunda elbet gelmeye başlar.

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bence hedefi doğru belirlemek gerekir. Sezona elbette şampiyonluk parolası ile gireceğiz; ancak bu söylemin gerçekçiliği sorgulanabilir. Yani sırf şampiyon olmak için 30 milyon Euro harcamaya gerek yok. Son haftalara kadar yarışta olan, evinde kolay maç kaybetmeyen, Avrupa kupalarında en az çeyrek final oynayan ve genç oyuncu yetiştirip satan bir Trabzonspor profili, benim için 30 milyon Euro harcanarak elde edilmiş bir şampiyonluktan çok daha güzel. Ne olursa olsun fazla açılmayalım ve şu yaşlı oyuncu işini rafa kaldıralım.
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nazim Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Elimizdeki Kadro da tamamlayıcı oyuncu çok ilk satılması gereken isim Uğurcan, Onuralp denilen arkadaşa seneye Kaleyi teslim etmemiz farz oldu, Stoperde Denswillden hoca vazgeçmez, yanına hızlı atletik genç bir kesici almamız lazım Fransa’dan bulunabilir, Orta Saha çok önemli Lundstram fark yaratacak birisi değil, daha kaliteli biri alınmalı, Cham fena değil potansiyelli bir isim, bence ön tarafa Draguş çok iyi oldu, ön kısımla fazla oynamaya gerek yok, Pepe gönderilip yerine Eskihallaç bile alınabilir, bizim eksiğimiz, Orta sahaya 1 çok kaliteli olmak şartıyla 2 oyuncu, 1 çok kaliteli sol bek, 1 çok kaliteli stoper ile takımın rengi Avcıya rağmen değişir, Tre-Visca-Orsic-Eskihallaç kanat rotasyonu olarak ideal, Onuachu Dan iyisini alamayız, 1 yıl opsiyonlu kiralayıp adamı elimizde tutmalıyız, ONuachu- Draguş-Enis forvet hattı bizi rahat götürür, Biz bu sene Ortasha- Sol bek- Stoper ve en büyük Kaleci sorunundan çok sorun yaşadık, 4 iyi oyuncu ile Avcının da az modern futbol anlayışı ile seneye kafaya oynarız.
    No one wins. One side just loses more slowly.

Nereden
    İstanbul

Performansın genci, yaşlısı olmaz.
    Senin bütçen ne? Bu önemli. Ağaçtan para topluyorsan sorun yok.
    Başkan ben kendi servetimden 50 milyon euro koyuyorum, gelecek sezon şampiyon olmamız derse canımıza minnet.

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hocam orası öyle de arada karambole de olsa Mendy,Sörloth gibi piyangodan adamlar çıkıyor satıp üç beş yolunu buluyorsun. 32-33 yaşındaki adamları aldıktan sonra ne kadar iyi oynarsa oynasın fazla fazla para ödeyip gönderiyorsun hatta bu adamlarla şampiyon olsan bile zarar ediyorsun öyle amatör bir kulüpsün.

cem1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Alıntı ÖmürKaradeniz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam orası öyle de arada karambole de olsa Mendy,Sörloth gibi piyangodan adamlar çıkıyor satıp üç beş yolunu buluyorsun. 32-33 yaşındaki adamları aldıktan sonra ne kadar iyi oynarsa oynasın fazla fazla para ödeyip gönderiyorsun hatta bu adamlarla şampiyon olsan bile zarar ediyorsun öyle amatör bir kulüpsün.
    Ustadım yok işte böyle bir kabiliyetimiz. 4-5 yıl da bir denk geliyoruz böyle adamlara
    10 yıl önce de böyle bir kapasitemiz yoktu bugün de yok yarın da olmayacak. Buna kızabiliriz bunu tartışabiliriz ama bu klup de oyuncu alıp yetiştirmek fıtratında yok

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Nazim Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elimizdeki Kadro da tamamlayıcı oyuncu çok ilk satılması gereken isim Uğurcan, Onuralp denilen arkadaşa seneye Kaleyi teslim etmemiz farz oldu, Stoperde Denswillden hoca vazgeçmez, yanına hızlı atletik genç bir kesici almamız lazım Fransa’dan bulunabilir, Orta Saha çok önemli Lundstram fark yaratacak birisi değil, daha kaliteli biri alınmalı, Cham fena değil potansiyelli bir isim, bence ön tarafa Draguş çok iyi oldu, ön kısımla fazla oynamaya gerek yok, Pepe gönderilip yerine Eskihallaç bile alınabilir, bizim eksiğimiz, Orta sahaya 1 çok kaliteli olmak şartıyla 2 oyuncu, 1 çok kaliteli sol bek, 1 çok kaliteli stoper ile takımın rengi Avcıya rağmen değişir, Tre-Visca-Orsic-Eskihallaç kanat rotasyonu olarak ideal, Onuachu Dan iyisini alamayız, 1 yıl opsiyonlu kiralayıp adamı elimizde tutmalıyız, ONuachu- Draguş-Enis forvet hattı bizi rahat götürür, Biz bu sene Ortasha- Sol bek- Stoper ve en büyük Kaleci sorunundan çok sorun yaşadık, 4 iyi oyuncu ile Avcının da az modern futbol anlayışı ile seneye kafaya oynarız.
    Üç pozisyona (Santrafor, sağ açık, sol açık) beş yabancı (Trezeguet, Visca, Oesic, Onuachu, Dragus) yazmışsınız. Yeni düzen için çok bonkör bir yaklaşım bu.

Kalan sekiz pozisyon için yedi hakkınız var. Hadi kaleci yerli geçildi diyelim.

İki on bir üzerinde yani yirmi iki oyuncuda çalışsak, on yerli bulmamız gerek. En az üçü (Bir stoper, bir orta saha ve bir açık) on bir düzeyinde olmalı.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nazim Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üç pozisyona (Santrafor, sağ açık, sol açık) beş yabancı (Trezeguet, Visca, Oesic, Onuachu, Dragus) yazmışsınız. Yeni düzen için çok bonkör bir yaklaşım bu.

Kalan sekiz pozisyon için yedi hakkınız var. Hadi kaleci yerli geçildi diyelim.

İki on bir üzerinde yani yirmi iki oyuncuda çalışsak, on yerli bulmamız gerek. En az üçü (Bir stoper, bir orta saha ve bir açık) on bir düzeyinde olmalı.
    Hocam, yabancı sınırını tam bilmeden yazdım, benim genel olarak belirtmek istediğim nokta Santrafor ve Kanatlara transfere gerek yok, belki rotasyona Pepenşn yerine Eskihallaç alınabilir, onun haricinde Stoper orta saha ve sol bek için 3 Onuachu ve Mönier kalitesinde oyuncu alırsak, seneye lig yarışında tutulabiliriz ve Avrupa’da da belki bir konferans liginde çeyrek final hedefimiz olmalı ben ligden Bizde direkt oynayacak Stoper ve Orta saha göremiyorum, belki almanydan Kerem Demirbay gibi birini bulabiliriz.
    No one wins. One side just loses more slowly.

Tahir61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

orta üçlü

Lundstram Benes Muhammed

nasıl olur

bunları Bardi Berat umut ile de yedeklesek

yine fiziken zayıf kalıyor sanki. Benesi bilmiyorum, şu altı isim içinde tek kalça koyan ingiliz gibi.

mendy gider veya stoper devam eder diye düşünüyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=2EAE...nnel=haydevira
    Eze eze 2021-2022.
    #Rahatsızlık vermeye devam. #Dik Oyna. #Kazım Gibi Sev.

yorumsuz6117 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Barisic Larsen'i bile aratır..
    I am not in danger , I am the danger..

Nereden
    İstanbul

Standart Transfer Dosyası - 16 -

Ben Chama Benesten çok ısındım nedense. İkisinin aynı anda sahada olduğu orta saha düzeni olur mu çok emin değilim. Lundstram perişan olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Konu Halil Alemdar tarafından (29.04.2024 Saat 17:54 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

https://x.com/eraygencr/status/17849...Ye5Lag7-SYoUWA

Onuachu kesinlikle alınmalı. Yeni forvet yeni risk. Şehri de seviyor. Gayet iyi oyuncu.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Yapıldığı söylenen ve yapılması planlanan transferlere bakınca sanki ligden ziyade Avrupa kupalarına öncelik verilmiş gibi hissediyorum. Orta sahaya Lundstram, beklere yaşlı ama belirli bir seviyenin üstünde adamlar, stoperlere de yurtdışında nispeten iyi liglerde oynamış oyuncular vs. Sonra şampiyonluktan sonraki transfer dönemi geliyor aklıma, orda da aslında Avrupa'da iş yapacak potansiyel vardı ama hocamızın bunu kullanamadığı aklıma geliyor ve tüm düşüncelerim puff diye gidiyor.

Aslında yapmamız gereken ligden ziyade Avrupa'ya düzenli katılım sağlayıp orada başarıyı hedefleyen ve bu şekilde de genç topçuların bizi vitrin olarak göreceği bir klüp kimliği kazanmak, ne dersiniz?

Nereden
    İstanbul

Alıntı Onur Tan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapıldığı söylenen ve yapılması planlanan transferlere bakınca sanki ligden ziyade Avrupa kupalarına öncelik verilmiş gibi hissediyorum. Orta sahaya Lundstram, beklere yaşlı ama belirli bir seviyenin üstünde adamlar, stoperlere de yurtdışında nispeten iyi liglerde oynamış oyuncular vs. Sonra şampiyonluktan sonraki transfer dönemi geliyor aklıma, orda da aslında Avrupa'da iş yapacak potansiyel vardı ama hocamızın bunu kullanamadığı aklıma geliyor ve tüm düşüncelerim puff diye gidiyor.

Aslında yapmamız gereken ligden ziyade Avrupa'ya düzenli katılım sağlayıp orada başarıyı hedefleyen ve bu şekilde de genç topçuların bizi vitrin olarak göreceği bir klüp kimliği kazanmak, ne dersiniz?
    Aynen öyle olmalı. Bu ligin şampiyonluğunun maddi olarak getirisi yok. Manevi olarak var ama sürekli şampiyon olacağız parolasından ziyade avrupada başarı + sürekli yarışmak ve bu yarışların bazılarını kazanmak daha önemli. Topçu satmadan ve avrupada başarılı işler yapmadan bu kulüp toparlanamaz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Ligi salladı da ne oldu?
    FB şampiyon olsa kaç para kazanacak sponsorluklar dahil?
    Dzekonun yıllık maaşı yanlış bilmiyorsam 7 milyon.

Avrupa'da sonuç alabiliyorsan bu paralar döner. Yoksa sadece yerel lig ile bu paraları çevirmezsin.
    Avrupa'da ne oldu?

4 te biri bütçesinde takımlar FB yı de GS yi de şamarladı attı kupanın dışına.

Ayrıca, yöntem bu olacak ise sadece parası fazla olan kazanır. Çünkü getireceğin bu adamların tek derdi paradır. Hamsik 40-50 senede 1 kere karşılaşacağın karakterde bir adam.
    Yani, kavgayı böyle verecekseniz İstanbul takımları ile rekabet şansın yok...

Avrupa'nın bütün takımları yaş ortalamasını düşürmeye uğraşıyor. Çünkü günümüz futbolu artık fizik gücü merkezli... Ve yaş fizik gücünde çok önemli bir parametre.

Yani 30-35 yaş 2015 yılına göre daha yaşlı şu anda.
    Artık büyük starlar dışında kimse yönelmiyor 30+ oyunculara 1-2 istisna mevkii dışında.

Türkiye ligini örnek vermenin de mantığını anlamadım. Türkiye ligi kötü örnek. İnsan kötü örneği niye kendine emsal alır?
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (29.04.2024 Saat 19:32 ) değiştirilmiştir.

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hedef her sezon en kötü ikinci olup Cl turlarına katılma hakkı kazanmak ve sonrasında da bir şekilde Cl gruplarına kalmak olmalı.Böylece her yıl minimum 25 milyon euroyu kasana koyarsın.

2.hedef ise tecrübeli oyuncularla genç oyuncuları bir araya getirmek olmalı.İlk 11 de 4 tane tecrübeli oyuncu olabilir ancak diğerleri 30 yaşın altında olmalı.
    Konu Onur Erçetin tarafından (29.04.2024 Saat 20:01 ) değiştirilmiştir.

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

her sene avrupaya gitmeyi türkiye de şampiyon olmaya tercih ederim. bu ligin hiç bir sportif gerçekliği falan yok. dünyada komedi unsuru durumundayız ülke futbolu olarak. hal böyleyken hiç boş yere yatırım falan yapmaya gerek yok.

crixus_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Göztepe lige çıktı. Onuachu'ya karşılık olarak Bardhi, Maxi Gomez, Umut vs. isteyebilirler deniyor.

bilginsem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Southampton'a resmi teklifimizi iletebilir miyiz elden ele?

Umut Bozok + Rayyan Baniya + Hakan Yeşil kiralık satın alma opsiyonlu + 4 yeter b.kunu çıkarmayalım tertemiz ligde kalacak kadro iskeleti verip işimizi çözelim.

Trez, Mendy, Eren gider %90 25 milyon euro civarı bırakırlar.

Uğurcan(Onuralp)
    Meunier(Oğuzhan, Serkan)
    Barisic(Veysel,Denswil)
    Transfer(Ali Şahin)
    Transfer(Denswil)
    Lundstram(Berat)
    Transfer(Umut Güneş)
    Transfer(Bardhi, Fountas)
    Visca(Transfer,Maxi,Dragus)
    Orsic (Transfer,Fountas)
    Onuachu(Maxi,Dragus,Enis)

Yeter. Para gelecek transferden diye yazıyorum. Ben olsam Yusuf yazıcıyı 10' a yazarım kaliteli tandeme parayı gömerim. Kalanlar zaten rezalet savunma yüzünden göze hoş görünmeyen kaliteli oyuncular bizimkilerin
    "Doğru bir azınlık, yanlış bir çoğunluktan fazladır."
    Özkan Sümer

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı crixus_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Göztepe lige çıktı. Onuachu'ya karşılık olarak Bardhi, Maxi Gomez, Umut vs. isteyebilirler deniyor.
    Bardhinin verilmesi taraftarı değilim.Üst düzey bir oyuncu değil ama elinden geleni yapıyor.En azından uzaktan şut ve frikik tehditi var.Disiplin sorunu da yok.

Takas karşılığında Orsic,Bozok,Gomez vs. gibi oyuncular verilebilir.

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Alıntı crixus_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seneye Göztepe'nin forveti Onachu olursa hiç şaşırmam vallaha
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

ilelebeTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Yabancı sayısı 12 olması sıkıntı. 14 iyiydi. Kaleci harici ful yabancı yapsan kulübeye 2 yabancı kalıyor. Bu 2 yabancının 1'i Draguş desen öteki yabancı kim olacak? Zaten orta sahaya Lundstram aldık diyorlar, e Mendy de var, üstüne bir de Cham-Benes falan kovalanıyor. Ayrıca bir maestro alınacak deniyor. Kanatta Orsic var. Bardhi falan konuşmadım bile hiç. Bu iş böyle olmaz. Ortalık çok karışacak. Aldığın yabancıları çok mevkide oynayacak şekilde almalısın böyle olacaksa. Ayrıca yerli takviyesi şart oğlu şart.

acan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı emre6117 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet 30 yıldır futbol takip ediyorum. Bu süreçte sürekli ajax,porta modeli ya da kuzey avrupa ülkeleri modelleri uygulansın diye sürekli konuşuluyor. Ama bu 30 yıllık süreçte 1 tane bile takımıın bu modeli uyguladığına sahit olmadım, ya da belki uygulamaya çalışanlar olmuştur ama tutmamıştır. Bu sebeple acaba artık bu tür modelleri dillendirmekten vazmı geçsek. Tamam konuşurken güzel gibi duruyor belki havalı da olunuyordur. Ama Türkiye ligi takımları için demek yok böyle bir model. Türkiye liginde ben herhangi bir takımın hem lgde hem de avrupada sürdürülebilir bir başarı yakalama ihtimali asla olmaz diyorum. Ancak ya çok iyi bir jenerasyon yakalayacaksın ya da paran olacak kaliteli bir kadro kuracaksın.
    Tabi 2 sene önce bizi eleyen, bu sene gsnin önünde bitiren kopenhag başkanı dahil aynı oyuncularla aynı hocayla bizim ligde ne yapar acaba. Bu soruya bence hiçkimse %100 başarılı olur diyemez bence. Bizim lig çok garip bir lig. Daha çok tecrübe ve kalite başarılı oluyor.
    Emre hocam aynı şeyi savunuyoruz. Okurken dikkatli olalım. Ne cevap yazsam bilemedim yanlış anlamışsın beni

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 3 misafir)

1. bilginsem