Sayfa 174 Toplam 178 Sayfadan BirinciBirinci ... 74 124 164 172 173 174 175 176 ... SonuncuSonuncu
Toplam 4436 adet sonuctan sayfa basi 4,326 ile 4,350 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkish Airlines Euroleague

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Larking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, kadro isim isim kötü değile çok katılmıyorum.

Hollatz,Daum,Zizic,Pleiss,Oturu,Jones....... Bunların hangisi EL'de elit bir takımda,hatta orta seviye bir takımda 7-8 dakikadan fazla süre alabilir.Çoğu kadroya bile dahil edilmez.Hatta bunlara maksimum 10 dakika süre alabilecek Willis'i de ekleyebiliriz.Hepsi en iyimser yorumla back up'ın back up'u oyuncu.Ama Efes'te bu oyuncular pozisyonlarının ana parçaları.Ben halen daha kadronun 4-5 oyuncu dışında Eurocup düzeyinden hallice olduğunu düşünüyorum.Tabii bu oyuncularda doğru kullanılsa,doğru beş bulunsa,rotasyon iyi ayarlansa daha farklı olabilirdi ona katılıyorum.Ama bu kadronun seviyesi zaten yetersiz.En fazla play in yapabilecek bir kadro var bana göre,oradan da tek maç şansı ile belki play off.Ötesi zaten olmazdı.Bu gidişle o da olmayacak.

Şu anda İtoudis en mantıklı seçenek.Takımı,ülkeyi biliyor.fb ile kötü ayrılması da avantaj.Onun için de tekrar bir meydan okuma fırsatı. Clyburn'ü de eski günlerine yaklaştırabilir belki.Boşta çok koç da yok.Scariolo'yu istemem.Bir şey inşa edecek bir koç olduğunu düşünmüyorum.Daha hazır takımlara uygun bir koç.Eğer EL tecrübesi olan,bir şeyler başarmış bir koç isteniyorsa çok seçenek de yok.
    Daum'a buy-out ödendi. Oturu'yakiralık anlaşması yaptılar. Zizic çembere yakın iyi bitirici, savunmada kara delik. Yanında yardım savunması getirecek forvetler olmadan defansif verim almak zor. Fakat bunlar zaten ana planın rolleri değil.

Larkin, Clyburn, Thompson gübi pahalı bir üçlü ile arkalarında Bryant ve Beaubois var.

Bu arada Jones için uzun zamandır yazmak isteyip ertelediğim bir husus var. Mark Jackson vardı Efes'te. Aşadığı topu ya poraya atardı ya top kaybı yapardı. Arkadaşlarına dönmezdi. Jones da öyle... Ya smaçlıyor ya kaybediyor. Doğru perdeden sonra öğrenmesi gereken ikinci şey pas vermek olmalı.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daum'a buy-out ödendi. Oturu'yakiralık anlaşması yaptılar. Zizic çembere yakın iyi bitirici, savunmada kara delik. Yanında yardım savunması getirecek forvetler olmadan defansif verim almak zor. Fakat bunlar zaten ana planın rolleri değil.

Larkin, Clyburn, Thompson gübi pahalı bir üçlü ile arkalarında Bryant ve Beaubois var.

Bu arada Jones için uzun zamandır yazmak isteyip ertelediğim bir husus var. Mark Jackson vardı Efes'te. Aşadığı topu ya poraya atardı ya top kaybı yapardı. Arkadaşlarına dönmezdi. Jones da öyle... Ya smaçlıyor ya kaybediyor. Doğru perdeden sonra öğrenmesi gereken ikinci şey pas vermek olmalı.
    Oyuncuya buy out ödenmesi zaten yanlış. Aliağa'nın transfer edeceği bir oyuncuya bir de üstüne para verildi. Oturu panik transferi.O kadar zaman uzun transferi yapılmadı,uzunların hepsi sakatlanınca çaresizlikten en kolay hedefe gittiler.Onun için de kiralama parası ödenmiştir. Hollatz,Daum,Oturu ve Jones'u önümüzdeki sezon BSL'de play off hedefi olmayan herhangi bir takımda görsek hangimiz şaşırırız.Burası Türk basketbolunun en büyük kulübü,Netaş değil. Efes'i sıradanlaştırmaya çalışıyorlar.Yok öyle!

Benim için kriter şudur bu saydığım oyunculardan hangisi Real,Barca,Oly,Pana,Milano kadrosunda olabilir?Hiçbiri dışında bir cevap geleceğini sanmam.Eğer bu takımların transfer bile etmeyeceği 7-8 oyuncu senin kadronda ise istersen ilk 5'i prime Wariors kadrosu yap bir işe yaramaz.Sezon başında herkes yırtındı,4 ve 5 pozisyonlarındaki büyük yetersizlikten bahsetti.Ama Erdem-Alper ikilisi çok bildikleri için kulak tıkadılar. Bruno Caboclo ve Duop Reath transferleri için 5-6 ay önce aylarca Efes'i takip eden taraftarlarca genel menajere neredeyse yalvarıldı.Verdiği cevabı da biliyorum Caboclo disiplinsiz,Reath çok kötü durumda.Şimdi ikisi de uçuyor.Onlar da gidip Daum ve Oturu'yu aldılar.
    Konu Larking tarafından (06.01.2024 Saat 00:30 ) değiştirilmiştir.
    DUYDUĞUMU UNUTURUM,BİLDİĞİMİ HATIRLARIM,YAPTIĞIMI ÖĞRENİRİM.

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Efese çok yazık oldu 4 uzatmaya giden maçta yenildi maalesef
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Nereden
    İstanbul

Tarihi maç bitti.Modern EL tarihinin 3 uzatmaya giden ilk maçı 4.uzatmada sabaha karşı hakem kararıyla Real lehine bitti.

Maç 126-122 iken Musa'nın turnikesinde hakemlerin üçü de o esnada dizi izledikleri için Pleiss'a attığı dirseği göremediler. Sonra itiraz üzerine izlediler,sportmenlik dışı faulü gördüler ve verdiler ama pozisyonda düdük çalmadıkları için Musa'nın sportmenlik dışı faul yaparak attığı sayıyı iptal edemediler.Bu bir utanç.Dizi izlemek yerine işlerini yapsalardı sportmenlik dışı faulü çalacaklar ve o basket verilmeyecekti maç 126-122'de kalacaktı ve Efes 14 saniye kala 2 serbest atış atacak ve top yine bizde olacaktı.Bu maç topu demekti.Bakalım EL yönetimi bu utanca ne diyecek.

Başta 53 dakika sahada kalarak yine bir rekora imza atan Larkin olmak üzere tüm takımı tebrik ederim.İkinci uzatmada son 1 dakika kala 7 sayı öndeyken maçı kapatmalıydık.Koç değişimi dedikodu olmaktan ötede ama ben olsam böyle bir maçtan sonra bu kararı almam.
    Konu Larking tarafından (06.01.2024 Saat 02:14 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Forum'daki aksaklıktan Real Madrid maçını yazamadım. Beklentilerin ötesinde ve tarihe geçen bir dirence tanıklık ettik. Keşke kazanabilseydi Efes...
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gelecek yıl Dubai'den bir takımın lige ekleneceği ve bunun için hissedar 13 takıma yıllık 1 milyon Euro ödeme yapılacağı konuşuluyor. Euroleague yönetimi, yavaş yavaş Avrupa basketbolunu öldürecek hamleler yapmaya devam ediyor.
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fenerbahçe'de Saras aşısı şimdilik tutmuş gibi gözüküyor. Evet, nispeten kolay bir fikstürleri vardı ama Kızılyıldız maçı dışındaki seride en önemli avantajları 10+ geri düştüklerinde dahi pes etmeyen bir görüntü çizmiş olmaları. Onlar için zor bir periyot başlıyor. Önümüzdeki beş maçın dördünü deplasmanda oynayacaklar ve Hayes sakatlandı. Kendilerini play-off potasına atabilirlerse bir PAO eşleşmesi güzel olur diyorum.
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    İstanbul

Alıntı adiloş bebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelecek yıl Dubai'den bir takımın lige ekleneceği ve bunun için hissedar 13 takıma yıllık 1 milyon Euro ödeme yapılacağı konuşuluyor. Euroleague yönetimi, yavaş yavaş Avrupa basketbolunu öldürecek hamleler yapmaya devam ediyor.
    Arap sermayesi uzun zamandır EL'ye girmek istiyordu,bu kaçınılmazdı ve gerçekleşti.Endüstriyel sporda maalesef para tek geçer akçe.Futbolda Avrupa Süper Ligi'nin kurulmak istenmesinin(bir gün kurulacak) tek amacı da bu, yani daha çok para ve karlılık. PL'den örnek vermek gerekirse mesela United gibi takımın sahibi Amerikalılarsa saha sonuçlarını pek umursamadıkları söyleniyor.Amerikalı iş adamı bakış tarzı ile karlılık varsa onlar için her şeyin yolunda olduğu, bir gün saha sonuçları da gelir ama karlılık bundan önemli diye bakıyorlarmış. İşte NBA,NFL,NHL... Hepsi karlılığa dayalı birer endüstri.Organizasyonların yöneticileri,sponsorlar,başkanlar,oyuncular hatta taraftar(orada müşteri)hepsi paranın ve karlılığın ana fikir olduğu kapitalist düzeni kabullenmiş haldeler. Amerikalılar bunu uzun yıllardır benimsedi ve özümsediler. Mantaliteleri bu,sokakta,işte,okulda,insan ilişkilerinde,sosyal hayatta,ebeveyn-çocuk ilişkilerinde,sporda akla gelebilecek her yerde.

Avrupa'nın ve Avrupalı'nın hayata ve doğal olarak spora bakışına çok ters bu Amerikan'cı yaklaşım,biraz ŞL'yi dışarıda tutarsak(ŞL'de ciddi ekonomisi olan,yüksek paraların döndüğü bir organizasyon ama halen sıradan ve düşük bütçeli bir İskandinav,Baltık,Slav,Balkan takımını bu ligde gruplarda hatta gruplardan çıktığını(Kopenhag gibi) görmek mümkün).Buradaki tehlike bu bakış açısının Avrupa'ya da empoze edilmesi ve tüm dünyadaki spora egemen olması.Avrupa basketbolunu bekleyen tehlikede bu,ilk adımı da atıldı.EL'ye tamamen para ve karlılık olarak bakılmaya başlanırsa NBA gibi ruhu olmayan, pahalı bir sirke dönüşme riski var.Bu Avrupa basketbolunun tarihini ve ruhunu söker, atar. Benim kuşağımın Avrupa'lı ilk basketbol ikonu Drazen Petrovic'in kemikleri sızlar daha ne diyeyim.

Katar'ın takım başına vereceği söylenen para da bu işe değer mi değmez mi ayrı tartışma konusu.Yıllık 1 M.Euro'dan bahsediliyor,Efes Larkin'e yıllık 4 M.Euro ödüyor.Denizde kum tanesi.Tabii EL'nin kaymağını yiyen idareciler bu işten neler götürecek orasını bilemiyoruz ama olan yine amatör ruha olacak.

Mazhar Alanson ve Ali Poyrazoğlu'nun eski bir filmi vardır,Arkadaşım Şeytan diye bu olayı biraz bu fantastik filme benzetiyorum.Bir şeyler elde edebilmek için ruhunu şeytana(Poyrazoğlu) satıyordu filmin ana karakteri(Alanson),sonra bu işten vazgeçemiyordu.Teşbihte hata olmaz!
    Konu Larking tarafından (12.01.2024 Saat 14:52 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Efes ilk yarıdaki savunmasıyla sezonun şimdiye kadarki en iyi çıkış yapan takımını şoka uğrattı.

Polonara'yı bu şekilde görünce üzüldüm. Sağlığına tam anlamıyla bir an önce kavuşur inşallah.

Cordinier'i Unicaja istiyordu Nanterre'deyken. Böyle fizikli, atletik ve savunmacı kısalar EL için büyük avantaj. Bologna'da Hackett, Pajola gibi büyük kısaların ekmeğini iyi yedi. Zaten dün Efes, onları özellikle Hackett'i devreden çıkarıp işi çözdü.

Bu arada Jordan Mickey sevdiğim bir oyuncu. Daha fazla sorumluluk alabilir, Shengelia'yla birlikte oynayabilir. Tabii üç numarada ribaundcu Dobric olunca dışa açılıp daha da etkili olur.

Nereden
    İstanbul

Bu sezon Efes'te artık koç değişimi beklemiyorum.Erdem Can ile bu sezon öyle ya da böyle bitecek,kulüpteki hava bu.Önümüzdeki sezon için staff ve takım hakkında bir planlama var mı onu da bilmiyoruz.EL'de fikstürün daha rahat kısmına dönülmüş olsa bile play in şansı bile bence artık çok zor. Efes en iyimser bakışla maksimum 18 galibiyet yapabilecek gibi görünüyor(Bence 15-16 galibiyetle play in dışında bitiririz).Son play in takımının(4 takım) şu an 11 galibiyeti var.Çok zor.Ligi'de büyük bir sürpriz olmazsa fb alır.O zaman planlamaya şimdiden başlamak lazım.Koç konusu,takımda sözleşmesi bitecek çok oyuncu var kim gidecek, kim kalacak,kim gelecek.Bir sezon daha kaybetmemek için umarım fazla gecikmeden bazı kararlar alınır.
    Konu Larking tarafından (15.01.2024 Saat 13:33 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Estağfurullah, dediğim gibi keşke Barcelona'yla şu sıralarda oynasaydı. Grimau'nun Willy'yle sorun yaşadığı, Itoudis'in göreve getirileceği yazılıyor.

Valencia'da Ojeleye ve Claver yok galiba. Justin Anderson ve Pangos'u aldılar. Bir de Harper yok...

İyi savunma yapıyorlar. Efes'in kazanması için artık iyi şut atması lazım. Yay gerisini 31%'le koruyor Valencia, 8,6 baskete izin veriyorlar. Efes orayı farklı oyuncularla açıp uzunların gömülmesni önlemeli, ardından Oturu ve Jones'la içeridrn vurmalı.

Bir de Maccabi kadar olmasa da atletikler. Hızlı hücumlara engel olmak lazım. Kolay ribaund aldırmamak gerek.

Efes'in işi zor.
    Efes'in ufak ufak toparlandığı (Özellikle savunmada) ve Barcelona'nın zorda olduğu dönemde ilaç gibi galibiyet geldi.

Ciddi bir 4 numara sorunu yaşıyor takım. Willis'e sakatlık öncedi duyduğum saygı devam ediyor. Mark Pope vardı Efes'te yıllar önce, onun gibi temel bilgisi yüksek bir Amerikalı. Yaptığı şeyler belli, ekstrası yok. Daum'un da gününde olursa şutu var işte... Kime hangi dakikayı verecek Can? Üç pivotun süresi nasıl olacak? Clyburn dörtten süre alacak mı? Erkan yokken bu çok zor. Kalan haftalar için Erkan'sız plan yapmak en mantıklısı.

Ben olsam;

Thompson & Beaubois başlarım.
    Clyburn
    Willis
    Oturu

Topu elinde isteyecek Thompson ve Clyburn var sadece. Willis'i tepeye çekince Clyburn'ü içeri atabilecek alan bulabilir. Beaubois'yla kısaya baskı yapabilir.

Kenardan Larkin'le skor, Bryant ve Daum'la ceza şutu arar. İkinci beşin lideri Larkin. Jones'la enerji getiririm. Onu faulden kollarım. Pleiss'la fiziği yükseltip içeriden ofansı dengelerim.

Bütün bunlar rakibe göre değişebilecek noktalar. Koçun planı nasıl olacak?

Nereden
    İstanbul

Efes'in ufak ufak toparlandığı (Özellikle savunmada) ve Barcelona'nın zorda olduğu dönemde ilaç gibi galibiyet geldi.

Ciddi bir 4 numara sorunu yaşıyor takım. Willis'e sakatlık öncedi duyduğum saygı devam ediyor. Mark Pope vardı Efes'te yıllar önce, onun gibi temel bilgisi yüksek bir Amerikalı. Yaptığı şeyler belli, ekstrası yok. Daum'un da gününde olursa şutu var işte... Kime hangi dakikayı verecek Can? Üç pivotun süresi nasıl olacak? Clyburn dörtten süre alacak mı? Erkan yokken bu çok zor. Kalan haftalar için Erkan'sız plan yapmak en mantıklısı.

Ben olsam;

Thompson & Beaubois başlarım.
    Clyburn
    Willis
    Oturu

Topu elinde isteyecek Thompson ve Clyburn var sadece. Willis'i tepeye çekince Clyburn'ü içeri atabilecek alan bulabilir. Beaubois'yla kısaya baskı yapabilir.

Kenardan Larkin'le skor, Bryant ve Daum'la ceza şutu arar. İkinci beşin lideri Larkin. Jones'la enerji getiririm. Onu faulden kollarım. Pleiss'la fiziği yükseltip içeriden ofansı dengelerim.

Bütün bunlar rakibe göre değişebilecek noktalar. Koçun planı nasıl olacak?
    Dün 98 sayı atıldı ama maçı savunma aldı,maçın çok az bir bölümü dışında Barca'ya nefes aldırmadık.Sahada savaşan,keyif veren bir Efes vardı.

Beaubois dün özel bir günündeydi.Attı,attırdı,savunma yaptı.Büyük bir parantezde Oturu'ya.Sanki 40 yıllık EL oyuncusu olgunluğunda oynuyor.Çok rahat.Hele yüksek postta topu aldığı zaman kedi-fare gibi oynadı Barca defansıyla.Bu transferi eleştirmiştim. Ama Efes bir maden bulmuşa benziyor,umarım böyle devam eder. Bununla birlikte Zizic'in gitmesi(nihayet),Pleiss'ın form bulması ve Willis'in dönüşüyle Efes uzun rotasyonu tatminkar bir noktaya geldi.Sağlıklı oldukları sürece zaten kısa rotasyonunda sorun yok,halen EL'nin en iyi 2-3 kısa rotasyonundan birisiyiz.Bir önceki yorumumda belirttiğim gibi çok fazla kredi yok,bundan sonra çok az kayıp vermek gerekir.Yine de diğer takımların performansına bağlı olarak play off ya da play in şansı olabilir.Fikstür iyi,zor maçlar ve deplasmanlar geride kaldı.18-19 galibiyet yapabilecek bir fikstür var,sezona iyi başlayan bazı takımların(Monaco gibi)düşüşe geçmesiyle Efes son düzlükte en azından bir play in yapabilir.Orada hiçbir şey belli olmaz.7-10 ve 8-9 üstte bitiren takımın evinde tek maç oynayacak.Kazanan play off'ta. Efes kadrosu özellikle kısalar bu tür finalleri çok oynadı. Orada bir adım önde olduğumuzu düşünüyorum.Tabii rakipte önemli.Önce play in'e bakılacak tabii ama olası play off'ta Real'den kaçabilecek bir eşleşme de olursa tadından yenmez.
    Konu Larking tarafından (19.01.2024 Saat 11:04 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Diallo'nun açık sahada yaptığı faul, takımın başında Yugoslav koç olduğunun kanıtı gibiydi. Bir Fransız takımı ve yarısı ABDli... O faulü, sportmenlik dışı olmadan ancak öyle yapabilirdi Diallo. Monaco'nun iki sezondur yaptıklarını (Bütçeden bağımsız) beğeniyorum.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Clyburn ıslıklandı.

*

Fener maçı üçüncü çeyreğine benzedi bu son çeyrek. Larkin'in eline bakıyor Efes ve koç seyrediyor. Orta okul takımı gibi..

* Bence EL sezonu bu mağlubiyetle erken tamamlandı Efes için.

Sakatların olduğu dönemdeki Partizan, Panathinaikos ve Alba maçları hariç hustle göremedik. Mücadele etmeden, savunmada yardımlaşmadan, ribaundlar için savaşmadan oynadılar çoğu maçı. Yüzükler asık... Kşmse rolğnden mennun değil.

Bugünkü üçüncü çeyrek mesela. Fark beşe çıkıyor, ardından ikş pozizsyında yakalamıyor. Koç mola almıyor (Fakat maç topunda molası yok), sürekli giren çıkan... Hücum yapacakken Thompson'ı unutuyor.

Of, Efes'i seyretmek uzun zamandan sonra yorucu oldu. Perasovic dönemi gibi... Roller karmaşık.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (26.01.2024 Saat 23:47 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

TOFAŞlı Manek'i yıldız yaptılar bu akşam.

Bernat beşler... Hem Pleiss hem Willis'le başlıyor. Thompson, Larkin ve Clyburn parkedeyken savunmacılar kenarda.

Skor normal yani...

Nereden
    İstanbul

Maçları izleme hevesi kalmadı,Zalgiris maçını da izlemedim.Sonuç şaşırtıcı değil.

Trinchieri'den önce önce 17 maçta 5 galibiyet alan Zalgiris,koç değişikliği ile 7 maçta 4 galibiyet aldı ve sıralamada Efes'in üzerine çıktı.Trinchieri'li Zalgiris fb'yi 25'e,dün de Efes'i neredeyse 30'a yatırdı.

Ve Trinchieri aylardır boştaydı.Söylenecek başka bir şey yok!
    Konu Larking tarafından (01.02.2024 Saat 11:32 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Erdem Can gitti, darısı Avcı'nın başına.

Nereden
    İstanbul

Erdem Can gitti, darısı Avcı'nın başına.
    Kasım ayında alınması gereken bir karardı,2 aylık gecikme maalesef sezona mal oldu.Asistan koçlardan,10 yıldan fazla bir zamandır Efes stafında yer alan Tomislav Mijatovic'in sezon sonuna kadar takımın başında olacağı konuşuluyor.
    Konu Larking tarafından (01.02.2024 Saat 21:08 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Kasım ayında alınması gereken bir karardı,2 aylık gecikme maalesef sezona mal oldu.Asistan koçlardan,10 yıldan fazla bir zamandır Efes stafında yer alan Tomislav Mijatovic'in sezon sonuna kadar takımın başında olacağı konuşuluyor.
    Scariolo veya Gordon Herbert deniyor.

Nereden
    İstanbul

Scariolo veya Gordon Herbert deniyor.
    Almanya Gordon Herbert'e Asvel için izin vermemişti.

Scariolo ile ilgili de ciddi tereddütlerim var.Son yıllarda harika jenerasyon İspanya Milli takımı dışında kulüplerde bir başarısı yok.Kariyer yapmış,sırtında yumurta küfesi olmayan bir koç.Çok para ister, çok para harcatır.Koçluk kalitesine diyecek bir şey yok ama nedense bana güven vermiyor.

Sezon sonuna kadar Tomislav ile devam edilecek.Önümüzdeki sezon için şu an boşta olan birisi değil, sezon sonunda bir takımdan ayrılacak bir koç da beklenilebilir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Almanya Gordon Herbert'e Asvel için izin vermemişti.

Scariolo ile ilgili de ciddi tereddütlerim var.Son yıllarda harika jenerasyon İspanya Milli takımı dışında kulüplerde bir başarısı yok.Kariyer yapmış,sırtında yumurta küfesi olmayan bir koç.Çok para ister, çok para harcatır.Koçluk kalitesine diyecek bir şey yok ama nedense bana güven vermiyor.

Sezon sonuna kadar Tomislav ile devam edilecek.Önümüzdeki sezon için şu an boşta olan birisi değil, sezon sonunda bir takımdan ayrılacak bir koç da beklenilebilir.
    Mijatovic bizim alışveriş arkadaşımız. (: Sık sık Aqua H&M'de rastlaşıyoruz çoluk çocuk. Sempatik, iyi biri. Fakat Efes'in ((Sakatlık ve kadrodaki yapısal eksikler (4 Numara) hariç) esas sorunu, jet oyumcuşarla dolu kadroyu çaylak koçla götürmeye çalışmasıydı. Can'a göre avantajı, yıllardır organizasyonun içinde oluşu.

Scariolo hayranı değilim ama adamın bir ağırlığı var. Erdem Can'ın hayatı kadar maç yönetmiş. Çalıştırdığı yıldızlar belli... Şu an için, Efes kadrosunu idare edecek biri varsa o da Scariolo.

Dediğiniz gibi olacaksa, sezon Tomislav Mijatovic'le geçilecekse Türkiye Kupası ve ligi gözden çıkardılar sanırım. O zaman Pasqual'i mi düşünüyorlar acaba?

Nereden
    İstanbul

Mijatovic bizim alışveriş arkadaşımız. (: Sık sık Aqua H&M'de rastlaşıyoruz çoluk çocuk. Sempatik, iyi biri. Fakat Efes'in ((Sakatlık ve kadrodaki yapısal eksikler (4 Numara) hariç) esas sorunu, jet oyumcuşarla dolu kadroyu çaylak koçla götürmeye çalışmasıydı. Can'a göre avantajı, yıllardır organizasyonun içinde oluşu.

Scariolo hayranı değilim ama adamın bir ağırlığı var. Erdem Can'ın hayatı kadar maç yönetmiş. Çalıştırdığı yıldızlar belli... Şu an için, Efes kadrosunu idare edecek biri varsa o da Scariolo.

Dediğiniz gibi olacaksa, sezon Tomislav Mijatovic'le geçilecekse Türkiye Kupası ve ligi gözden çıkardılar sanırım. O zaman Pasqual'i mi düşünüyorlar acaba?
    Tomislav uzun zamandır Efes'te. Efes'in başarılarında çok katkısı olan bir asistan koç.Bildiğim kadarıyla görevi biraz daha bireysel performans ve antrenman teknikleri konusunda.O işleri çok iyi yapıyor.Kenarda elinde sürekli board ile görürüz.Sanırım geçen sezon Saras bir maç sonunda onun üzerine yürüyerek "antrenmanlarımızı iyi çekiyor musun" şeklinde laf atmıştı.Ama head koçluk bilginin,birikimin ötesinde bir şey.Çok iyi 2.3 adam olursun,başka işleri çok iyi yaparsın ama 1.adamlığı başaramazsın.Rekabetçi bir karakter,liderlik,hırs,winner bir ruh gerekiyor.Bu Tomislav'da var mı bilmiyorum.Teşbihte hata olmaz bir parça Eddie Newton-Trabzonspor ilişkisine benziyor bu iş.Sezon sonuna kadar olabilir.EL zaten gitti. BSL için çok özel bir coaching gerekmiyor bence,Efes'in mevcut kadrosundaki yıldız oyuncular gerçekten şampiyonluk istiyorsa,Efes şampiyon olur.Tıpkı geçen sezon olduğu gibi.

Scariolo ile ilgili her şeye katılıyorum.Kariyerine ve koçluğuna diyecek bir şey olamaz.Ama Efes'in, tıpkı 2018'de Ergin Ataman liderliğinde olduğu gibi yeniden bir doğuşa ihtiyacı var.Bu iş Scariolo veya benzeri bir koç ile olmaz bence.Daha hazır kadrolar,yüksek bütçelerle büyük yıldızlar ister bu tarz elit koçlar.Bir inşa sürecine ihtiyacı olan takım için Scariolo kenarda o janti görüntüsüyle lüks,pahalı hatta biraz da snob duruyor.

Pasqual'i de istemem. Katalan'lık ve Barca markasıyla bir kariyer yapmış underrated bir koç bence. İtoudis her yönüyle uygun olan isim ama Obradovic ile yalnızca merhabası bile olan,fb geçmişli birisini takımın başına kısa vadede geçirmek bir risk.Taraftarın Erdem Can'dan dili çok yandı.
    Konu Larking tarafından (02.02.2024 Saat 15:04 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Tomislav uzun zamandır Efes'te. Efes'in başarılarında çok katkısı olan bir asistan koç.Bildiğim kadarıyla görevi biraz daha bireysel performans ve antrenman teknikleri konusunda.O işleri çok iyi yapıyor.Kenarda elinde sürekli board ile görürüz.Sanırım geçen sezon Saras bir maç sonunda onun üzerine yürüyerek "antrenmanlarımızı iyi çekiyor musun" şeklinde laf atmıştı.Ama head koçluk bilginin,birikimin ötesinde bir şey.Çok iyi 2.3 adam olursun,başka işleri çok iyi yaparsın ama 1.adamlığı başaramazsın.Rekabetçi bir karakter,liderlik,hırs,winner bir ruh gerekiyor.Bu Tomislav'da var mı bilmiyorum.Teşbihte hata olmaz bir parça Eddie Newton-Trabzonspor ilişkisine benziyor bu iş.Sezon sonuna kadar olabilir.EL zaten gitti. BSL için çok özel bir coaching gerekmiyor bence,Efes'in mevcut kadrosundaki yıldız oyuncular gerçekten şampiyonluk istiyorsa,Efes şampiyon olur.Tıpkı geçen sezon olduğu gibi.

Scariolo ile ilgili her şeye katılıyorum.Kariyerine ve koçluğuna diyecek bir şey olamaz.Ama Efes'in, tıpkı 2018'de Ergin Ataman liderliğinde olduğu gibi yeniden bir doğuşa ihtiyacı var.Bu iş Scariolo veya benzeri bir koç ile olmaz bence.Daha hazır kadrolar,yüksek bütçelerle büyük yıldızlar ister bu tarz elit koçlar.Bir inşa sürecine ihtiyacı olan takım için Scariolo kenarda o janti görüntüsüyle lüks,pahalı hatta biraz da snob duruyor.

Pasqual'i de istemem. Katalan'lık ve Barca markasıyla bir kariyer yapmış underrated bir koç bence. İtoudis her yönüyle uygun olan isim ama Obradovic ile yalnızca merhabası bile olan,fb geçmişli birisini takımın başına kısa vadede geçirmek bir risk.Taraftarın Erdem Can'dan dili çok yandı.
    Seyrettiniz mi? Özellikle üçüncü çeyrekteki enerji ile Kaunas'taki takım arasında çok fark var. Clyburn'ü kullanım şekli bile önemliydi.

Nereden
    İstanbul

Kenara bakınca Mijatovic sakinliğini görmek bile bu akşam için yetecekti,bir de galibiyet geldi.Tebrikler.

Scariolo için söylediklerim Messina için de geçerli.Koçluğuna ve kariyerine bir söz söylemek haddimiz değil.Ama şu Milano kadrosunu 4 sezondur sadece bir kez f4 yaptırmakta başarı!

Ununu elemiş,eleğini asmıştan başka bir laf bulamıyorum.

Nereden
    İstanbul

Seyrettiniz mi? Özellikle üçüncü çeyrekteki enerji ile Kaunas'taki takım arasında çok fark var. Clyburn'ü kullanım şekli bile önemliydi.
    İzledim.Çok git gelli bir maç olsa da özellikle savunmada takım büyük bir reaksiyon verdi.Ben bile izlerken büyük bir pırangadan kurtulmuş gibi hissettim,oyuncular kim bilir ne rahatlamıştır.
    Konu Larking tarafından (02.02.2024 Saat 22:25 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)